Telefonické objednávky: 0948 22 54 54
Opýtajte sa lekárnika: 0948 42 55 25  (Po – Pia: 9:00 – 17:00)
NÁKUPNÝ KOŠÍK
0,00 € / 0 ks

Rybí olej 30kps


Rybí olej 30kps

Rybí olej je prírodným zdrojom vitamínov A a D a tiež nenasýtených mastných kyselín.

Vaša cena:
3,57€ s DPH

Bežná cena v lekárni: 4,38€
Ušetríte: 0,81€
Kód: 2336
Dostupnosť: skladom
Výrobca: Noventis
Kúpou produktu získate 35 bodov
Množstvo:    
Súvisiace produkty
Tukožrútky 30kps

Tukožrútky 30kps

5,99€ s DPH

Popis a určenie

Rybí olej je prírodným zdrojom vitamínov A a D a tiež nenasýtených mastných kyselín.

Vitamín A:

  • prispieva k zachovaniu zdravých slizníc, pokožky, dobrého zraku,
  • k správnemu fungovaniu imunitného systému (pri dennom príjme min. 2 kapsúl)

Vitamín D:

  • prispieva k udržaniu zdravých kostí a zubov,
  • prispieva k správnemu fungovaniu imunitného systému (pri dennom príjme min. 2 kapsúl)

Spôsob použitia

Prípravok obvykle užívajú deti 1 kapsulu 2-3krát denne a dospelí 1-2 kapsuly 2-3krát denne. Kapsuly sa musia prehltnúť a zapiť pohárom vody.

Upozornenie: Prípravok nie je určený pre deti do 3 rokov. Uchovávať mimo dosahu detí. Nesmie sa používať ako náhrada pestrej stravy. Neužívať pri poruchách krvnej zrážanlivosti alebo pri užívaní akéhokoľvek lieku ovplyvňujúceho krvnú zrážanlivosť. Ak užívate akékoľvek lieky alebo výživové doplnky, poraďte sa o vhodnosti užívania tohto prípravku so svojim lekárom.
Skladovať pri teplote od 15 °C do 25 °C, v pôvodnom obale, aby bol prípravok chránený pred svetlom a vlhkosťou.

Jedna lyžica rybieho oleja denne bola pre mnohých z nás neoddeliteľnú súčasť detstva. Nikomu príliš nechutilo , ale bol zdravý a rodičovská autorita tak silná. Teraz ho nemusíte prehĺtať v jeho tekutej forme , môžete zvoliť príjemnejšie variant - kapsule. Rybí olej lekárskej kvality obsahuje vitamíny A a D , ktoré sú dôležité pre správny vývoj a funkciu kostry a chrupu. Vitamín D má navyše kľúčovú úlohu v imunitnom systéme. Jedno balenie Rybieho oleja obsahuje 30 mäkkých želatínových kapsúl , pričom odporúčané dávkovanie je pre deti 1 kapsula 2-3x denne , dospelí 1-2 kapsule 2-3x denne.

Rybí olej je prírodným zdrojom vitamínov A a D a tiež nenasýtených mastných kyselín. Dostatok vitamínu A je pre naše telo nevyhnutný kvôli zachovaniu zdravých slizníc , pokožky , zraku a tiež imunitného systému. Okrem rybieho oleja môžete vitamín A nájsť aj v iných potravinách - pečeni , mrkve , špenáte , keli, petržlenovej vňate , melóna, marhuliach , kapusta , brokolicu , kukuricu , tekvicu , maslu , vaječnom žĺtku a v menšom množstve aj v mlieku či čerešniach.

Vitamín D je významný zase pre správnu funkciu kostry a chrupu a prispieva tiež k zachovaniu dobrej funkcie imunitného systému. Naše telo ho získava , pre mnohých veľmi príjemným spôsobom , čiže miernym pobytom na slniečku. Z potravín má svoje zastúpenie v určitej miere aj v mlieku a vaječných žĺtkoch.

V rybom oleji sú však okrem kombinácie vitamínu D a A obsiahnuté tiež nenasýtené mastné kyseliny, ktoré si naše telo nedokáže vyrobiť samo. Príjem rybieho oleja do našej stravy je preto nielen opodstatnený , ale aj veľmi dôležitý. Pre tých , ktorí z akéhokoľvek dôvodu ho v bežnej strave neprijímajú dostatočne, je vhodné ho telu dodať napríklad formou doplnku stravy v kapsulách .