customers

Viac ako 150 000 spokojných zákazníkov

delivery

Doprava zadarmo pri nákupe nad 30 €

delivery-time

Doručenie tovaru už od 24 hodín

phoneTelefonické objednávky:  0948 22 54 54
phoneOpýtajte sa lekárnika:  0948 42 55 25 (Po – Pia: 9:00 – 17:00)
cart0,00 €
0

Vitamín E prispieva k ochrane buniek pred oxidačným stresom. Prípravok s obsahom vitamínu E sa odporúča užívať u dospelých v množstve 1 kapsula denne.

Vitamín E je označovaný za najdôležitejšie antioxidant v ľudskom tele. Ako pre také je jeho úlohou chrániť bunky pred oxidatívnym stresom a účinkami voľných radikálov, preto pomáha spomaľovať starnutie.

Zloženie:

DL - alfa tokoferolacetát , želatína , nosič olivový olej , zvlhčovadlo glycerol , farbivo E 120 .

Obsah:

50 mäkkých želatínových kapsúl .

Hmotnosť obsahu: 9,7 g .

Dávkovanie:

1 kapsulu denne , prehĺtať , nehrýzť , zapiť pohárom vody . Odporúčané dávkovanie sa nesmie prekračovať .

Upozornenie:

Nevhodné pre deti . Ukladať mimo dosahu detí .

Nie je určené ako náhrada pestrej , vyváženej stravy a zdravého životného štýlu . Neužívajte tento doplnok stravy spolu s liekmi ovplyvňujúcimi krvnú zrážanlivosť . Neužívajte pri zvýšenej tendenciu k tromboembolické príhody . Ak užívate akékoľvek lieky alebo doplnky stravy , poraďte sa o vhodnosti užívania tohto lieku so svojím lekárom .

Skladovanie:

Uchovávajte pri teplote od 15 ° C do 25 ° C , v pôvodnom obale , aby bol chránený pred svetlom a vlhkosťou .

Prostredníctvom užívanie Vitamínu E 100 dodávate Vášmu telu vitalitu s antioxidačnými účinkami. Vitamín E prispieva k ochrane buniek pred oxidačným stresom. Ide o vitamín rozpustný v tukoch, teda ak chcete, aby jeho príjem do Vášho organizmu bol dostatočný, pamätajte na súčasné prijímanie mastných kyselín. Doplnok stravy je možné podávať už deťom od 3 rokov. Jedno balenie obsahuje 50 mäkkých želatínových kapsúl, ktoré sa jednoducho užívajú a pre jedného dospelého človeka predstavujú kúru na zhruba 1,5 mesiaca. Zabudnuté nie je ani na jeho rozpustnosť v tukoch - kapsule obsahujú ako nosič olivový olej.

Pre zachovanie zdravia človeka je v prvom rade dôležité pamätať za vyvážený jedálniček. Aj vitamín E je možné nájsť v prírodnej ríši. Je obsiahnutý v slnečnicovom a sójovom oleji, v oleji z pšeničných klíčkov, masle, mlieku, mandliach, búrskych a lieskových orieškoch, sóje, šalátu a v mäse cicavcov.

Odporúčaná denná dávka vitamínu E je rôzna. Dospelý muž by mal denne prijať 10 mg účinnej látky α-tokoferolu, dospelá žena 8 mg účinnej látky a deti podľa veku od 3 do 7 mg. Pre predstavu zo 100 g mandlí prijmete 20 mg vitamínu E, zo 100 g pšeničných klíčkov cca 27 mg vitamínu E a zo 100 g masla prijmete 2,2 mg vitamínu E.

 

leaf-discount