customers

Viac ako 150 000 spokojných zákazníkov

delivery

Doprava zadarmo pri nákupe nad 30 €

delivery-time

Doručenie tovaru už od 24 hodín

phoneTelefonické objednávky:  0948 22 54 54
phoneOpýtajte sa lekárnika:  0948 42 55 25 (Po – Pia: 9:00 – 17:00)
cart0,00 €
0
Súvisiace produkty

Výživový doplnok s obsahom 500 mg kryštalického L-karnitín L-tartrátu (zodpovedá 340mg čistého L-karnitínu).

Prípravok sa užíva v dávke 1-3 kapsuly denne. Výživový doplnok nie je vhodný pre deti a mladistvých do 18 rokov, tehotné a dojčiace ženy. 

Športovci, buďte fit a podporte výsledky svojho tréningu! Karnitinové tablety obsahujú 500 mg kryštalického L-karnitín L-tartrátu, to sa rovná 340 mg čistého L-karnitínu v jednej tablete. Dospelí užívajú 1 - 3 razy denne 1 tabletu eventuálne jedenkrát denne 2 tablety ½ hodiny pred športovým výkonom. Balenie obsahuje 30 tabliet. Schválne, na koľko Vám vyjde tréningov?

Čo je vlastne Karnitín? Karnitín je látka, ktorá sa vyskytuje v 2 formách. A to D-karnitín, ktorý je v podstate fyziologicky neúčinný, alebo naopak v žiaduce forme L-karnitín. Tá je nášmu telu vlastné a veľmi potrebná. Z prírodných zdrojov môžeme karnitín telu dodať obzvlášť z červeného mäsa, a to predovšetkým hovädzieho a jahňacieho, okrem toho je ale tiež karnitín obsiahnutý v menšom množstve v rybách či mliečnych výrobkoch.

Hlavnou funkciou karnitínu v tele je prenos mastných kyselín (zložiek tukov) do buniek, kde sú využité ako zdroj energie. Karnitín zvyšuje výkon vďaka tomu, že zabezpečuje viac tuku ako energetického zdroja pre svaly a tým šetrí svalový glykogén, ktorý potom môže byť používaný počas svalovej námahy. Športovci verí že užívanie karnitínu pred športovým výkonom môže pomôcť pri redukcii váhy, Zníženie hromadenie odpadových produktov, ako je laktát, vo svaloch a tým predĺženie výkonu a v neposlednom rade urýchlenie prísunu kyslíka do krvi.

leaf-discount