customers

Viac ako 150 000 spokojných zákazníkov

delivery

Doprava zadarmo pri nákupe nad 30 €

delivery-time

Doručenie tovaru už od 24 hodín

phoneTelefonické objednávky:  0948 22 54 54
phoneOpýtajte sa lekárnika:  0948 42 55 25 (Po – Pia: 9:00 – 17:00)
cart0,00 €
0
Súvisiace produkty

Krém obsahuje liečivo aciklovir. Patrí do skupiny liekov proti kožným vírusovým ochoreniam.

Používa sa na liečbu oparov na perách a tvári vyvolaných vírusom Herpes simplex v štádiu svrbenia, pálenia alebo pľuzgierikov.

Dávkovanie

Krém sa aplikuje hneď pri prvých prejavoch alebo príznakoch infekcie na postihnuté miesto 5x denne približne v 4-hodinových intervaloch (s výnimkou noci).
Trvanie liečby: najmenej 4 dni. Ak nenastane zlepšenie, je možné v liečbe pokračovať ďalších 6 dní. Ak pretrvávajú príznaky aj po 10 dňoch liečby, je nutné kontaktovať lekára.

Spôsob použitia

Krém sa používa len na opary v oblasti úst a tváre. Nanáša sa v tenkej vrstve tak, aby úplne pokryl celú postihnutú oblasť a polcentimetrový okraj okolitej zdravej pokožky. Pred ošetrením postihnutej oblasti a po ňom sa vždy umyjú ruky. Postihnutú oblasť netreba vystavovať zbytočnému treniu ani ju utierať uterákom, zabráni sa tak zhoršeniu a šíreniu infekcie.

Upozornenie

Liek sa môže používať počas tehotenstva iba v prípade, ak očakávaný terapeutický efekt preváži možné riziko. Liek sa môže používať počas dojčenia, ale nesmie sa dostať do kontaktu s dieťaťom.
Liek sa nesmie použiť na liečbu herpetickej infekcie očí ani genitálnej herpetickej infekcie.
Liek sa neodporúča používať u pacientov s oslabeným imunitným systémom (napr. pacienti s AIDS alebo pacienti po transplantácii kostnej drene).

leaf-discount