customers

Viac ako 150 000 spokojných zákazníkov

delivery

Doprava zadarmo pri nákupe nad 30 €

delivery-time

Doručenie tovaru už od 24 hodín

phoneTelefonické objednávky:  0948 22 54 54
phoneOpýtajte sa lekárnika:  0948 42 55 25 (Po – Pia: 9:00 – 17:00)
cart0,00 €
0
Súvisiace produkty

Valetol je zložený liek obsahujúci propyfenazón, paracetamol a kofeín. Propyfenazón pôsobí proti bolesti, horúčke a zápalu. Paracetamol pôsobí proti bolesti a znižuje telesnú teplotu. Kofeín zosilňuje protibolestivé účinky obidvoch zložiek, najmä pri bolestiach hlavy, zmierňuje únavu a zvyšuje duševnú aktivitu. Protibolestivý účinok nastupuje asi pol hodiny po užití lieku a pretrváva niekoľko hodín.
Valetol sa používa pri bolesti hlavy, zubov, migréne, bolesti pri nachladnutí, pooperačnej a reumatickej bolesti, ischiase (bolesť v krížoch s vyžarovaním do dolných končatín), neuralgii (bolesť nervového pôvodu, záchvatová bolesť v priebehu nervu), bolestivej menštruácii.

U dospelých a dospievajúcich od 15 rokov sa pri bolesti liek užíva v dávke 1–2 tablety. Môže sa užiť ďalšia dávka podľa potreby, avšak po jednej tablete s odstupom najmenej 4 hodín, najviac do celkovej maximálnej dávky 5 tabliet za deň (s dodržaním odstupov medzi jednotlivými dávkami). Liek sa nemá podávať deťom do 15 rokov. Počas liečby je nevhodné pitie alkoholických nápojov. Liek sa nemá podávať v gravidite a počas laktácie.

leaf-discount