customers

Viac ako 150 000 spokojných zákazníkov

delivery

Doprava zadarmo pri nákupe nad 30 €

delivery-time

Doručenie tovaru už od 24 hodín

phoneTelefonické objednávky:  0948 22 54 54
phoneOpýtajte sa lekárnika:  0948 42 55 25 (Po – Pia: 9:00 – 17:00)
cart0,00 €
0

Liek obsahuje 3 liečivá:

  • paracetamol tlmí bolesť (analgetický účinok) a znižuje horúčku (znižuje telesnú teplotu pri horúčke);
  • fenylefríniumchlorid je nosové dekongestívum - uvoľňuje upchatý nos a napomáha ľahšie dýchať nosom znížením opuchu nosových prieduchov;
  • guajfenezín je expektorans, ktorý uvoľňuje hlien a prináša úľavu pri vlhkom, produktívnom kašli.

Používa sa u dospelých, starších pacientov a dospievajúcich starších ako 16 rokov s hmotnosťou 50 kg a viac na krátkodobú úľavu od  príznakov prechladnutia, zimnice a chrípky. Tie zahŕňajú miernu až stredne silnú bolesť, horúčku, prekrvenie nosovej sliznice (upchatý nos) a vlhký, produktívny kašeľ.

Dávkovanie

Dospelí, starší pacienti a dospievajúci od 16 rokov, ktorí vážia 50 kg a viac
1 vrecko každých 4 až 6 hodín podľa potreby. Celková denná dávka nemá prekročiť viac ako 3 vrecká počas 24 hodín (1 vrecko užité 3x denne). Stanovená dávka sa nemá prekročiť. Najnižšia účinná dávka potrebná na dosiahnutie účinnosti sa má užívať čo najkratšiu dobu.

Pacienti s poruchou funkcie pečene
U pacientov s poruchou funkcie pečene alebo Gilbertovým syndrómom sa dávka musí zredukovať alebo je potrebné predĺžiť interval medzi dávkami. Jednotlivá dávka paracetamolu 1 000 mg nie je vhodná pre pacientov s pečeňovou insuficienciou; dávku je potrebné znížiť. Na trhu sú k dispozícii vhodnejšie liekové formy.
U pacientov so zníženou funkciou pečene nemá celková denná dávka presiahnuť 2 vrecká za 24 hodín a musí sa dodržať minimálny interval medzi dávkami 8 hodín.

Pacienti s poruchou funkcie obličiek
Jednotlivá dávka 1 000 mg paracetamolu nie je vhodná pre pacientov s glomerulárnou filtráciou ≤ 50 ml/min; dávku je potrebné znížiť. Na trhu sú k dispozícii vhodnejšie liekové formy.

Dĺžka liečby nemá prekročiť 3 dni. Pacienti majú vyhľadať lekársku pomoc, ak príznaky pretrvávajú dlhšie ako 3 dni, zhoršujú sa alebo ak je kašeľ sprevádzaný vysokou horúčkou, kožnou vyrážkou alebo pretrvávajúcou bolesťou hlavy.

Spôsob použitia

Obsah vrecka sa rozpustí v hrnčeku horúcej, ale nie vriacej vody (približne 250 ml). Nechá sa ochladiť na teplotu vhodnú na pitie. Roztok sa má vypiť ešte teplý. Môže sa užívať s jedlom alebo bez jedla.

Upozornenie

Liek sa má užívať, iba ak sú prítomné všetky nasledujúce príznaky (bolesť a/alebo horúčka, opuch nosovej sliznice a prieduškový kašeľ).
Liek sa nemá používať počas tehotenstva a dojčenia.
Liek nemajú používať dospelí, starší pacienti a dospievajúci vo veku od 16 rokov s telesnou hmotnosťou menej ako 50 kg a deti mladšie ako 16 rokov.
Zvýšená opatrnosť sa odporúča pri podávaní pacientom s miernou až stredne závažnou renálnou insuficienciou, miernou až stredne závažnou hepatocelulárnou insuficienciou (vrátane Gilbertovho syndrómu), závažnou hepatálnou insuficienciou (Childovo-Pughovo skóre > 9), akútnou hepatitídou, pri súbežnej liečbe liekmi ovplyvňujúcimi funkciu pečene.
Liek nemajú užívať pacienti s vysokým krvným tlakom alebo s ochorením srdca.
Pacienti nesmú súbežne užívať žiadne iné lieky obsahujúce paracetamol a taktiež nesmú súbežne užívať žiadne iné lieky proti kašľu, prechladnutiu ani dekongestíva.
Nepiť alkohol.
Ak sa vyskytnú závraty, pacienti nemajú viesť vozidlá a obsluhovať stroje.

leaf-discount