customers

Viac ako 150 000 spokojných zákazníkov

delivery

Doprava zadarmo pri nákupe nad 30 €

delivery-time

Doručenie tovaru už od 24 hodín

phoneTelefonické objednávky:  0948 22 54 54
phoneOpýtajte sa lekárnika:  0948 42 55 25 (Po – Pia: 9:00 – 17:00)
cart0,00 €
0

ORTHO 3000, výživový doplnok, 180 tabliet

V našom tele je asi 206 kostí, ktoré sú najčastejšie spojené kĺbom. A práve kĺby sú pohybom najviac namáhané. Podľa odborníkov bežný človek za život nachodí približne 160 000km. Trenie pri každom kroku musia tlmiť chrupavky, ktoré sa pohybom namáhajú. S pribúdajúcim vekom sa chrupavky opotrebávajú a prirodzené obnovovacie schopnosti už nestačia. Preto je treba túo funkciu podporiť kĺbnou výživou. V prípade postihnutia kĺbnych chrupaviek dochádza najsôr k postihnutiu buniek chrupavky, t.j. Chondrocytov. Vplyvom opotrebovania, či poškodenia tieto bunky nestačia na obnovovaciu činnosť a začnú vytvárať látky, ktoré sú pre funkciu kĺbnej chrupavky nevhodné. Potravinové doplnky obsahujú zložk, ktoré chrupavke pomáhajúobnoviť jej vlastné zdravé prostredie. Kĺbna výživa je vhodná pre športovcov a osoby staršie ako 40rokov a zvlášť pre osoby s artrózou, opuchmi a bolestivosťou kĺbov. Výživa totiž pomáha proti boelsti kĺbov, prispieva k normálnej tvorbe spojivového tkanivam regeneruje a chráni kĺby, svaly a šľachy.

Prípravok obsahuje unikátny ORTHO COMPLEX so špeciálnym zložením v jednom prípravku pre Váš komfort a pohodlie ako prvá voľba z doplnkov pre aktívny životný štýl. ORTHO COMPLEX pre maximálnu účinnosť vhodne kombinuje vysoko sofistikované a maxilmálne kvalitné zložky: kyselinu hyalurónovú vo forme hyaluronátu, hydrolyzovaný kolagén, glukosamín, chondroitín, MSM a extrakt z boswellia serrata spolu s extraktom čierneho korenia, ktorý špecifickým mechanizmom pozitívne ovplyvňuje všetky ostatné zložky a ingrediencie v starostlivo vyváženom komplexe.

 

Doporučené denné dávkovanie: 1-2 tablety 1-3 x denne

 

Aktívne látky: kolagénny hydrolyzát, glukosamin sulfát, chondroitín sulfát, extrakt boswelia serrata, hyaluronát sodný, MSM (metylsulfonylmetán), extrakt čierneho korenia.

Zloženie kĺbnej výživy ORTHO 3000

Chondroitín - ide o zložku, ktoré významné zastúpená v štruktúrach medzibunkovej hmoty chrupavky I ostatných spojivových tkanivách. Napomáha zadržiavať vodu v chrupavke , čím udržuje jej Pružnosť. Pri dlhodobom užívaní účinne pôsobí proti bolesti a zápalu, čo sú sprievodné javy artrózy.

Glukozamín - táto látka je telu vlastná chráni ho proti poruchám klubov. Táto látka je schopná spomaliť stratu kúpnej chrupavky, ku ktorej pri osteoporóze prirodzene dochádza. Pokiaľ vyberáte kúpnu výživu ako darček pre staršie generácie, mala by obsahovať glukozamín najlepšie V kombinácii s chondroitínom. Spoločné pôsobenie týchto dvoch zložiek tlmí zápaly a spomaľuje degeneratívne procesy.

Kolagén - je základná stavebná hmota spojivového tkaniva a tvorí až 10% z celkovej hmotnosti človeka. Dodáva tkaniva Pružnosť a pevnosť, V dôsledku starnutia však v tele kolagénu významné ubúda. Kolagén taktiež napomáha pri regenerácii svalov, je teda významnou zložkou predovšetkým pre športovcov a ťažko pracujúce osoby. Napomáha pri liečení kostí a kĺbov. Nemal by chýbať v prípravkoch určených pre aktívnych športovcov.

Kyselina hyalurónová tvorí jednu z hlavných zložiek medzibunkovej hmoty a nachádza sa okrem iného príď za chrupavka. Viaže na seba vodu a vďaka tomu napomáha k znižovaniu trenia a absorbovaniu tlakových nárazov. Vďaka svojim vlastnostiam znižuje opotrebovanie chrupavky pri artróze. Funguje ako mazivo klubov bráni znečisteniu a opotrebovaniu.

Vitamín C má antioxidačné účinky, je preto nevyhnutný pre vstrebávanie a ukladanie kolagénu. Jeho vyššie dávky prospievajú pri bolestivosti kĺbov. Vitamín C napomáha regenerácii po zvýšenej námahy či športovom výkone.

 

Čo zohľadnite pri výbere produktu kĺbnej výźivy?

Vždy je dôležité zaujímať sa o zloženie produktu. Správny účinok prípravku je dosiahnutý, ak produkt obsahuje nielen jednu účinnú zložku, ale ich správnu kombináciu. Potravinové doplnky s unikátnouno kombináciu látok môžu mať mimoriadne rýchle účinky. Pocit zmeny môžete získať už behom niekoľkých týždňov, návrat do normálu je potom možné dosiahnuť už za pár mesiacov. 

Špeciálne výživové prípravky ORTHO 3000, ktoré obsahujú komplexné zloženie zahrňujúce kombináciu kvalitných látok predstavujú pre vaše kĺby tú správnu výživu. Kĺbnu výživu ORTHO 3000 odporúča aj Mudr. Radomír Holibka, Ph.D. lekár mnohých vrcholových športovcov.

 

Upozornenie:

  • Prípravok nie je určený ako náhrada pestrej stravy.
  • Neprekračujte doporučené dávkovanie.
  • Nevhodné pre tehotné a kojacie ženy.
  • Nie je určené pre deti. Ukladať mimo dosah detí!

 

leaf-discount