customers

Viac ako 150 000 spokojných zákazníkov

delivery

Doprava zadarmo pri nákupe nad 30 €

delivery-time

Doručenie tovaru už od 24 hodín

phoneTelefonické objednávky:  0948 22 54 54
phoneOpýtajte sa lekárnika:  0948 42 55 25 (Po – Pia: 9:00 – 17:00)
cart0,00 €
0

Nizoral šampón sa používa na liečbu infekcií kože spôsobených mikroskopickými hubami. Nizoral šampónom je možné liečiť ako vlasatú časť hlavy tak aj rozsiahlejšie plochy na hrudníku alebo na tvári.
Používa sa na rôzne infekcie kože, ktoré môžete rozpoznať ako:
- šupiny na hlave (lupiny)
- červenohnedé škvrny so žltými alebo bielymi odlupujúcimi sa šupinami zvyčajne na tvári alebo hrudníku (seboroická dermatitída)
- malé, hnedé alebo bielo sfarbené nepravidelné škvrny na trupe (pityriasis versicolor).
Nizoral šampónom je možné tieto infekcie liečiť alebo im predchádzať.

Postihnuté oblasti pokožky alebo kože na hlave sa umyjú šampónom, tak, že sa nechá pôsobiť na pokožke hlavy 3-5 minút a potom sa dôkladne opláchne. Zvyčajne stačí na jedno umytie 1 dávka vytlačená do dlane. Je potrebná opatrnosť, aby nedošlo kontaktu šampónu s očami (v prípade, že nastane dobre vypláchnuť vodou) alebo prehltnutiu ústami. Dĺžka liečby závisí od problémov a pohybuje sa od 1 do 4 týždňov.
 
Na liečbu seboroickej dermatitídy sa odporúča aplikovať 2x týždenne počas 2-4 týždňov. Na prevenciu opakovaného výskytu ochorenia sa odporúča aplikovať 1x týždenne alebo raz za 2 týždne.
Na liečbu pityriasis versicolor sa odporúča aplikovať 1x denne počas 5 dní. Na prevenciu opakovaného výskytu ochorenia sa odporúča každoročne pred nástupom leta 1x denne počas 3 po sebe nasledujúcich dní.

leaf-discount