customers

Viac ako 150 000 spokojných zákazníkov

delivery

Doprava zadarmo pri nákupe nad 30 €

delivery-time

Doručenie tovaru už od 24 hodín

phoneTelefonické objednávky:  0948 22 54 54
phoneOpýtajte sa lekárnika:  0948 42 55 25 (Po – Pia: 9:00 – 17:00)
cart0,00 €
0
Súvisiace produkty

Zdravotnícka pomôcka na podpornú liečbu pri hojení podráždenej a/alebo bolestivej nosovej sliznice.

Používa sa na zvlhčenie, čistenie a starostlivosť o nosovú sliznicu, pomáha uvoľňovať chrasty a poskytuje jemnú podpornú starostlivosť pri bežnej nádche alebo upchatom nose. 

Zvlhčuje, čistí a ošetruje nosovú sliznicu:

  • pri suchom zohriatom vzduchu,
  • pri studenom počasí,
  • v klimatizovaných miestnostiach,
  • v lietadlách – ideálny pre pravidelných cestujúcich.

Vhodný aj pre malé deti od 2 rokov.

Zloženie: každý ml izotonického roztoku obsahuje 150 mg morskej vody, dihydrogenfosforečnan draselný (na úpravu hodnoty pH) a vysoko čistenú vodu, ako aj 30 mg dexpantenolu. Bez konzervačných látok.

Fľaša obsahuje 20 ml roztoku, čo zodpovedá asi 140 vystreknutiam. Každé vystreknutie spreja zodpovedá cca. 0,14 ml roztoku.

Použitie

Používa sa podľa potreby 1x alebo viackrát denne. 1 až 2 vstreknutia do každej nosovej dierky.

Používa sa až do vymiznutia príznakov. V prípade potreby sa môže používať aj dlhší čas. 

Najprv sa sníme ochranná čiapočka. Uchopí sa fľaša so sprejom a viac ráz sa stlačí sprejová hlavica, až kým nevystrekne jemný opar. Tento postup sa nemusí opakovať pri ďalších podávaniach, lebo nosový sprej je odteraz už pripravený na okamžité použitie.
Pri podávaní sa vsunie nadstavec hlavice spreja do nosovej dierky, stlačí sa 1 – 2x , pričom je potrebné sa nosom zľahka nadýchnuť.

Z hygienických dôvodov sa má nadstavec po každom použití utrieť a uchovávať v suchu. Nadstavec hlavice spreja môže používať iba jedna osoba.  

Ak sa súbežne používa iný nosový sprej (napr. s účinkom proti opuchnutej nosovej sliznici), MAR plus Care sa podá ako prvý.

Upozornenie

Pokiaľ sa používa podľa návodu, neočakávajú sa žiadne špecifické riziká pri použití v tehotenstve a počas dojčenia.

Z dôvodu zachovania bezchybnej kvality výrobku a funkcií aplikačného systému sa nesmie manipulovať s celým systémom fľaše so sprejom (napr. vyťahovať piest pumpičky z fľaše a pod.).

Počas používania spreju môžete pocítiť mierny pocit nepohodlia v nose. Tento účinok je však prechodný a odznie krátko po použití. Pri používaní pomôcky sa pozorovali aj alergické reakcie s príznakmi ako opuch pier, kontaktná dermatitída a vyrážka v mieste podania. Ak spozorujete tieto vedľajšie účinky, musíte prerušiť používanie nosového spreju..

Po prvom otvorení nepoužívajte dlhšie ako 6 mesiacov!

leaf-discount