customers

Viac ako 150 000 spokojných zákazníkov

delivery

Doprava zadarmo pri nákupe nad 30 €

delivery-time

Doručenie tovaru už od 24 hodín

phoneTelefonické objednávky:  0948 22 54 54
phoneOpýtajte sa lekárnika:  0948 42 55 25 (Po – Pia: 9:00 – 17:00)
cart0,00 €
0

Popis:

Adjuvans pri akútnych a chronických ochoreniach horných ciest dýchacích. Pôsobí antisepticky a expektoračne. Zápar sa môže použiť aj na kloktanie alebo inhalácie.

Charakteristika čaju:
Tradičný rastlinný liek užívaný ako pomocný liek pri chorobách horných dýchacích ciest. Pôsobí antisepticky (protibakteriálne), uľahčuje odkašliavanie. Nálev je možné použiť aj na kloktanie alebo na inhalácie.
Liek môžu užívať dospelí a mladiství od 12 rokov.

Zloženie: list šalvie lekárskej, ibišový koreň, vňať horčiaky vtáčieho, tymiánová vňať, žihľavová vňať, feniklový plod, kvet bazy čiernej, skorocelový list, koreň sladkého drievka.

Príprava a dávkovanie:
Nálevové sáčky:
Ak lekár neurčí inak: 1 nálevové vrecúško sa zaleje šálkou (¼ l) vriacej vody a vylúhuje sa v prikrytej nádobe 5-10 minút. Čaj sa pije teplý, 3x denne, môže sa prisladiť, najlepšie medom. Na kloktanie a inhaláciu sa neprisladzuje. Pripravuje sa vždy čerstvý, bezprostredne pred použitím.
Bez súhlasu lekára užívajte najviac 10 dní. Ak sa príznaky zhoršia alebo sa nezlepšia do 5 dní u dospelých alebo do 3 dní u detí, vyhľadajte lekára.

Kontraindikácie: neužívajte pri precitlivenosti na niektorú zložku lieku. Nepodávajte deťom do 12 rokov.

Upozornenie: ak sa u Vás objaví horúčka, dýchavičnosť alebo hnisavý hlien počas užívania lieku, poraďte sa s lekárom. Odporúčame užívateľovi, aby sa poradil s lekárom, ak príznaky ochorenia pri používaní tradičného rastlinného lieku pretrvávajú alebo ak sa objavia nežiaduce účinky nie sú uvedené v písomnej informácii.
Používanie lieku sa neodporúča počas tehotenstva a dojčenia vzhľadom na obsah Salviae officinalis folium (15%). Prípravok obsahuje šalvia, ktorá môže ovplyvniť schopnosť viesť vozidlo a obsluhovať stroje. Ak je u Vás pozornosť ovplyvnená, neriaďte ani neobsluhujte stroje.
Pri predávkovaní alebo náhodnom požití dieťaťom sa poraďte s lekárom.
Nepoužívajte tento liek po dátume exspirácie uvedený na obale za "EXP". Nepoužitý liek vráťte do lekárne.

leaf-discount