customers

Viac ako 150 000 spokojných zákazníkov

delivery

Doprava zadarmo pri nákupe nad 30 €

delivery-time

Doručenie tovaru už od 24 hodín

phoneTelefonické objednávky:  0948 22 54 54
phoneOpýtajte sa lekárnika:  0948 42 55 25 (Po – Pia: 9:00 – 17:00)
cart0,00 €
0

Horúci nápoj s príchuťou citróna určený pre dospelých a dospievajúcich od 15 rokov s telesnou hmotnosťou nad 50 kg. Liek obsahuje paracetamol, fenylefrínium-chlorid a kyselinu askorbovú (vitamín C).

Používa sa na krátkodobú liečbu príznakov chrípky a akútnych zápalov horných dýchacích ciest, vrátane horúčky, bolesti hlavy, bolesti v hrdle, bolesti kĺbov a svalov, upchatého nosa, zápalu vedľajších nosových dutín a s ním spojenú bolesť a akútnej katarálne nádchy.

Dávkovanie

Dospelí a dospievajúci od 15 rokov s telesnou hmotnosťou nad 50 kg
Podáva sa 1 vrecko podľa potreby 1 - 4x denne s odstupom 4 - 6 hodín. Minimálny interval medzi jednotlivými dávkami sú 4 hodiny. 
Neužíva sa viac ako 4 vrecká počas 24 hodín.

Pacienti s poruchou funkcie obličiek
Odporúča sa predĺžiť interval medzi dávkami.
V prípade stredne ťažkej renálnej insuficiencie (klírens kreatinínu 10 - 50 ml/min) minimálny interval medzi jednotlivými dávkami má byť 6 hodín, v prípade ťažkej renálnej insuficiencie (klírens kreatinínu < 10 ml/min) sa interval predlžuje na 8 hodín.

Liek je určený iba na krátkodobú liečbu. Ak nedôjde do 3 dní k zlepšeniu príznakov (horúčka, bolesť) alebo sa naopak ťažkosti zhoršia, vyskytnú sa nové príznaky alebo neobvyklé reakcie, je nutné poradiť sa o ďalšej liečbe s lekárom.
Tento liek sa nemá užívať bez konzultácie s lekárom dlhšie ako 7 dní.

Spôsob použitia

Obsah 1 vrecka sa rozpustí v šálke horúcej vody (približne 125 ml). Dobre sa premieša, až do rozpustenia. Pridá sa studená voda a cukor alebo med podľa chuti. Podáva sa ako teplý nápoj.

Upozornenie

Užívanie tohto lieku sa počas tehotenstva neodporúča. Uprednostňuje sa liek nepoužívať počas dojčenia. Ak sa jeho použitie považuje za nevyhnutné, liek sa má podať hneď po dojčení. 
Liek nie je určený pre deti a dospievajúcich do 15 rokov.
Liek nemajú užívať pacienti s vysokým krvným tlakom alebo s ochorením srdca alebo ciev.
Liek nesmú užívať pacienti so závažnou poruchou funkcie pečene, a/alebo akútnou hepatitídou.
Pacienti s diagnostikovanou poruchou funkcie pečene alebo Gilbertovým syndrómom sa pred užitím tohto lieku musia poradiť s lekárom. 
Súčasne s týmto liekom neužívať iné lieky na chrípku a nachladnutie alebo lieky na obmedzenie opuchu sliznice nosa (dekongestíva) a najmä iné lieky obsahujúce paracetamol.
Liek môže spôsobiť závraty. Pri ich výskyte pacienti nesmú viesť vozidlá alebo obsluhovať stroje.
Počas liečby sa nesmú piť alkoholické nápoje. 
Liek obsahuje sacharózu.

leaf-discount