Telefonické objednávky: 0948 22 54 54
Opýtajte sa lekárnika: 0948 42 55 25  (Po – Pia: 9:00 – 17:00)
NÁKUPNÝ KOŠÍK
0,00 € / 0 ks

Aspirin 500mg 10tbl


Aspirin 500mg 10tbl

Pri miernych až stredne silných bolestiach, napríklad bolestiach hlavy, zubov, svalov, kĺbov alebo menštruačných bolestiach a pri horúčke a zápaloch.

Vaša cena:
2,57€ s DPH

Bežná cena v lekárni: 3,15€
Ušetríte: 0,58€
Kód: 3446
Dostupnosť: skladom
ŠUKL: 33060
Kúpou produktu získate 25 bodov
Množstvo:    

Kyselina acetylsalicylová znižuje tvorbu prostaglandínov (fyziologicky účinných zlúčenín, ktoré sa podieľajú na vzniku zápalu), a tým pôsobí proti bolesti, znižuje horúčku a potláča zápal.
Liek sa používa pri miernych až stredne silných bolestiach, napríklad bolestiach hlavy, zubov, svalov, kĺbov alebo menštruačných bolestiach a pri horúčke a zápaloch.

Dospelí: Jednorazová dávka je 1 - 2 tablety (500 až 1000 mg liečiva). Maximálna denná dávka 8 tabliet (4 g liečiva) sa nesmie prekročiť. V prípade potreby sa môže jednotlivá dávka opakovať 3 - 4x denne v odstupe 4 až 8 hodín.
Deti od 7 do 12 rokov: Jednorazová dávka je ½ tablety a maximálna denná dávka 3 tablety (1,5 g liečiva) sa nesmie prekročiť. V prípade potreby sa môže jednotlivá dávka opakovať 3x denne v odstupe 4 až 8 hodín.
Vo všeobecnosti sa u detí odporúča denná dávka kyseliny acetylsalicylovej približne 60 mg/kg, ktorá sa podáva rozdelená do 4 až 6 dávok (t.j. približne 15 mg/kg každých 6 hodín alebo 10 mg/kg každé 4 hodiny).

Tablety sa užívajú vždy vcelku, prednostne po jedle a zapíjajú sa väčším množstvom tekutiny.

Liek je kontraindikovaný v treťom trimestri gravidity. U žien, ktoré sa pokúšajú otehotnieť alebo v prvom a druhom trimestri gravidity sa liek užíva iba po konzultácii s lekárom, má sa použiť najnižšia dávka a dĺžka liečby má byť čo najkratšia.
Pri pravidelnom používaní alebo pri používaní vysokých dávok je potrebné prerušiť dojčenie.
Liek nemajú užívať deti alebo mladiství s horúčkovitými ochoreniami, pokiaľ tak neurčil lekár.
Liek sa nesmie užívať dlhšie než 3 - 5 dní bez konzultácie s lekárom.
Pri zápalových ochoreniach sa liek užíva iba na odporúčanie lekára.
V prípade, ak sa po odznení účinku bolesť vracia v rovnakej intenzite, alebo ak maximálna jednotlivá dávka nestačí na utlmenie bolesti, treba vyhľadať lekára.
Liek môže viesť k zvýšeniu krvácavosti počas a po chirurgických zákrokoch (vrátane drobných chirurgických zákrokov, napr. extrakcia zuba).
Počas celej doby užívania lieku nepiť alkohol.
Nie všetky lieky (vrátane voľnopredajných) sa dajú kombinovať, potrebné je konzultovať.