customers

Viac ako 150 000 spokojných zákazníkov

delivery

Doprava zadarmo pri nákupe nad 30 €

delivery-time

Doručenie tovaru už od 24 hodín

phoneTelefonické objednávky:  0948 22 54 54
phoneOpýtajte sa lekárnika:  0948 42 55 25 (Po – Pia: 9:00 – 17:00)
cart0,00 €
0
Súvisiace produkty

Gél obsahuje účinnú látku diklofenak. Je určený na liečbu bolesti a na zmiernenie zápalu a opuchu pri viacerých bolestivých stavoch postihujúcich kĺby a svaly.

Gél sa používa:

- u dospelých a dospievajúcich vo veku 14 rokov a starších:

  • na liečbu poranení svalov a kĺbov (napr. po vytknutí, natiahnutí, alebo pomliaždení, bolesti chrbta, pri športových úrazoch);
  • na liečbu miestnych foriem reumatizmu mäkkých tkanív (napr. tenisový lakeť) či meravosti ramenného kĺbu;

- u dospelých (18 rokov a starších):

  • na zmiernenie bolesti pri nezávažných artritídach (zápaloch) kĺbov a chrbtice.

Dávkovanie

Nanáša sa 3 - 4x denne na postihnuté miesto. Potrebné množstvo závisí od veľkosti bolestivého miesta, napr. 2 - 4 g (množstvo o veľkosti čerešne až orecha) postačuje na ošetrenie plochy asi 400 - 800 cm².

Trvanie liečby závisí od indikácie a dosiahnutej odpovede pacienta na liečbu: pri poraneniach mäkkého tkaniva alebo pri reumatizme mäkkých tkanív sa nemá gél používať dlhšie ako 14 dní, pokiaľ to neodporučil lekár;
pri artritickej bolesti (dospelí): dĺžka liečby nemá presiahnuť 21 dní, pokiaľ to neodporučil lekár.

Pri používaní lieku pre niektorú z vyššie uvedených indikácií bez odporúčania lekára, má pacient vyhľadať lekára, ak sa stav nezlepší do 7 dní, alebo sa stav zhorší.

Spôsob použitia

Malé množstvo gélu sa pomaly vtiera do pokožky v mieste bolesti alebo opuchu. Potrebné množstvo lieku sa mení a závisí od veľkosti bolestivej alebo opuchnutej plochy.
Na jedno použitie zvyčajne postačí množstvo veľkosti čerešne až orecha. Pri vtieraní gélu môžete pociťovať ľahký chladivý efekt. 

Môže sa nanášať len na zdravú a intaktnú kožu (bez otvorených rán alebo poranení).
Nemá prísť do styku s očnou spojovkou alebo so sliznicami a nemá sa užívať vnútorne. Po použití sa majú umyť ruky, pokiaľ ruky nie sú ošetrovaným miestom.

Upozornenie

Liek je kontraindikovaný v 3. trimestri tehotenstva. V priebehu 1. a 2. trimestra tehotenstva, sa liek nemá podávať, ak to nie je nevyhnutné. Počas dojčenia sa môže liek používať len po porade s lekárom. Pokiaľ liek používa žena, ktorá má snahu otehotnieť, dávka má byť čo najnižšia a dĺžka liečby čo najkratšia.
Liek je kontraindikovaný u detí do 14 rokov.
Ak sa po aplikácii objaví kožná vyrážka, liečba sa má zastaviť.
Liek obsahuje propylénglykol, ktorý môže vyvolať podráždenie pokožky.

leaf-discount