customers

Viac ako 150 000 spokojných zákazníkov

delivery

Doprava zadarmo pri nákupe nad 30 €

delivery-time

Doručenie tovaru už od 24 hodín

phoneTelefonické objednávky:  0948 22 54 54
phoneOpýtajte sa lekárnika:  0948 42 55 25 (Po – Pia: 9:00 – 17:00)
cart0,00 €
0

Almiral gél je protizápalový liek určený na vonkajšie použitie. Obsahuje liečivo diklofenak v chladivom gélovom základe. Almiral gél potlačuje bolesť, opuch a zápal po úrazoch, znižuje bolestivosť pri pohybe. Pôsobí pri ťažkostiach reumatického pôvodu, pri náhle vzniknutých i dlhotrvajúcich zápaloch. Almiral gél nemastí, preniká veľmi dobre cez pokožku a dosahuje v tkanivách rýchle účinnú koncentráciu. Bez odporúčania lekárom sa liek Almiral gél môže použiť na liečbu poranení (podvrtnutie, vykĺbenie, pomliaždenie) a na liečbu poúrazových zápalov svalov, kĺbov a väzív. Na odporučenie lekára sa môže liek Almiral gél použiť na utlmenie bolesti a zápalov pri reumatizme mäkkých tkanív, ako sú zápaly šliach a ich puzdier, väzbových vačkov tkaniva v okolí kĺbov a pri ochoreniach kĺbov a chrbtice. Almiral gél môžu používať dospelí a mladiství.

Liek sa obvykle aplikuje u dospelých v množstve 2g–4g (množstvo odpovedajúce veľkosti čerešne až vlašského orechu), aplikuje sa jemne potieraním na kožu na postihnutom mieste, 3–4x denne. Toto množstvo je dostatočné k liečeniu oblasti 400 – 800 cm2. Po aplikácii sa musia ruky umyť, ak nie sú miestom postihnutia. O dĺžke liečby rozhoduje lekár.

Pri aplikácii na veľké plochy kože a počas dlhšieho obdobia nie je možné vylúčiť možnosť systémových nežiaducich účinkov. Gél sa aplikuje len na zdravú kožu, bez otvorených lézii alebo rán. Oklúzie sa nemajú používať. Gél nesmie prísť do kontaktu s mukóznymi membránami alebo očami a nesmie sa užívať perorálne. Liek by mal byť vysadený pri prvom výskyte kožných vyrážok, mukóznych lézií alebo iných prejavov hypersenzitivity. Opatrnosť musí byť ak sú súčasne podávané perorálne nesteroidové protizápalové lieky, pretože sa môže zvýšiť výskyt nežiaducich účinkov. Liek sa nesmie aplikovať u žien v treťom trimestri gravidity. Diklofenak sa nemá podávať počas prvého a druhého trimestra gravidity, má sa užívať nízka dávka a liečba má byť čo najkratšia. Neodporúča sa používať v období dojčenia.

leaf-discount