customers

Viac ako 150 000 spokojných zákazníkov

delivery

Doprava zadarmo pri nákupe nad 30 €

delivery-time

Doručenie tovaru už od 24 hodín

phoneTelefonické objednávky:  0948 22 54 54
phoneOpýtajte sa lekárnika:  0948 42 55 25 (Po – Pia: 9:00 – 17:00)
cart0,00 €
0

Sunar sa stará s láskou o detská bruška viac ako 80 rokov.

Nové dojčenské mlieka Sunar sa vyrábajú udržateľným a ekologickým spôsobom z čerstvého kravského mlieka a smotany najpokročilejšou technológiou s prísnou kontrolou kvality.

Unikátna receptúra ??Sunaru vychádza z viac ako 80 rokov výskumu a obsahuje kombináciu živín, ktoré sú aj v materskom mlieku.

Prečo si vybrať batoľacie mlieko Sunar Complex 4?

Odporúčaná denná dávka 330 ml zaistí dieťaťu 70% príjem dennej potreby vápnika a až 80% vitamínu D potrebných pre správny rast kostí a zubov. Zároveň obsahuje 60% dennej dávky železa, ktoré podporuje krvotvorbu a imunitný systém.

Batoľacie mlieko Sunar Complex 4 je prispôsobené špeciálnym potrebám batoliat, preto obsahuje viac dôležitých živín ako kravské mlieko:

 • Omega 3 mastné kyseliny DHA pre správny vývoj mozgu
 • Vitamíny A, C, D a železo pre správnu funkciu imunitného systému
 • Regulovaný obsah bielkovín, ktorý nezaťažuje mladé obličky vášho dieťaťa Unikátna receptúra ??podľa vzoru materského mlieka
 • Mliečny tuk a prebiotická vláknina GOS pre spokojné bruško
 • Vitamín D a vápnik pre správny rast kostí
 • Bez palmového oleja
 • Bez pridaných cukrov, iba mliečny cukor laktóza

Zarovnaná odmerka obsahuje 4,4 g Sunar Complex 4 a zodpovedá 87,7 kJ (20,8 kcal). 100 ml Sunar Complex 4 = 3 zarovnané odmerky (13,3 g prášku) + 90 ml vody. + Dávkovácí tabulka - viz záložka Dávkovací tabulky Complex

Príprava

 • Dôkladne si umyte a osušte ruky. Pripravte si čistý hrnček alebo náustok.
 • Prevarte pitnú vodu vhodnú pre deti a nechajte ju vychladnúť napr. vo vodnom kúpeli na 40° C. Vlejte požadované množstvo do vysterilizovaného hrnčeka alebo pítka (pozri dávkovaciu tabuľku). Nespotrebovanú prevarenú vodu už pre ďalšiu prípravu mlieka nepoužívajte.
 • Naplňte odmerku vrchovato práškom, prebytok zarovnajte ostrím noža a vsypte do hrnčeka požadovaný počet odmeriek (pozri dávkovaciu tabuľku). Dobre zatvorte a dôkladne pretrepte, až sa prášok rozpustí. Používajte vždy len priloženú odmerku.
 • Pred podávaním dieťaťu si skontrolujte na vnútornej strane zápästia, že teplota mlieka nie je vyššia ako 37-40° C. Pripravenú porciu ihneď podávajte.
Odtučnené mlieko, laktóza (z mlieka), maltodextrín, smotana (obsahuje mliečny tuk), slnečnicový olej, kokosový olej, repkový olej, koncentrát srvátkovej bielkoviny (z mlieka), vápenaté soli kyseliny fosforečnej, citran draselný, uhličitan vápenatý, emulgátor (sójový lecitín), chlorid horečnatý, chlorid sodný, L-askorbát sodný, rybí olej, síran železnatý, cholín chlorid, kyselina askorbová, L-askorbyl-6-palmitát, inositol, síran zinočnatý, L-karnitín, D-?-tokoferol, nikotínamid, D-pantothenát vápenatý, síran meďnatý, retinyl palmitát, tiamín hydrochlorid, riboflavín, pyridoxín-hydrochlorid, jodid draselný, kyselina listová, seleničitan sodný, fytomenadión, cholekalciferol, D-biotín, síran mangánatý, kyanokobalamín.

Upozornenie

Sunar Complex 4 je mliečna výživa v prášku. Je určený pre výživu malých detí od ukončeného 24. mesiaca veku dieťaťa. Má byť iba súčasťou zmiešanej a vyváženej stravy. Dojčenie je pre novorodencov a dojčatá najlepší spôsob výživy. Sunar Complex 4 nie je určený ako náhrada materského mlieka počas prvých šiestich mesiacov života. Nie je určený deťom do 1 roka.

leaf-discount