customers

Viac ako 150 000 spokojných zákazníkov

delivery

Doprava zadarmo pri nákupe nad 30 €

delivery-time

Doručenie tovaru už od 24 hodín

phoneTelefonické objednávky:  0948 22 54 54
phoneOpýtajte sa lekárnika:  0948 42 55 25 (Po – Pia: 9:00 – 17:00)
cart0,00 €
0

Herbálny prípravok pre podporu normálnej činnosti črevného traktu a jeho prečistenia. Účinné látky: Pôsobenie je založené na vyváženéj kombinácii látok herbálneho pôvodu: semená tekvice obyčajnej a černušky siatej, koreň ománu pravého, silica saturejky záhradnej, klinčekovca vonného a tymiánu obyčajného. Oman a tymián podporuje činnosť črevného traktu a jeho prečistenie, saturejka je významným antioxidantom a prispieva k hormonálnemu tráveniu podobne ako klinčekovec, ktorý naviac podporuje chuť na jedlo. Hlavnou účinnou látkou zo semien tekvice je látka cucurbitin. Prítomnosť parazitických cudzopasníkov (ako napríklad mrľa detská) v gastrointestinálnom trakte sa prejavuje najčastejšie svrbením v okolí konečníka (prípadne pošvy). Menej často sa vyskytujú prejavy žalúdočnej nevoľnosti , až straty chuti na jedlo, podráždenosť, nepokoj a nespavosť. Vajíčka parazitov môžu prežiť v priaznivých podmienkach (chladnejšia teplota do 20 °C) až niekoľko dní na oblečení, posteľnom oblečení alebo iných predmetoch. Infekcia vzniká, pokiaľ sú tieto vajíčka náhodne skonzumované. Vajíčka sú veľmi ľahké a môžu byť roznášané dokonca prúdením vzduchu. Počet vajíčok vylúčených jednou samicou sa pohybuje medzi 5-17 tisíc a sú často zlepené do tenkých nití. Venujte preto už počas doby používania prípravku zvýšenú pozornosť dodržiavaniu správnej osobnej hygieny (umývanie rúk apod.) a hygieny v domácnosti (používanie čistého posteľného oblečenia atď)

Prednosti:

  • preukázaná účinnosť in vitro testov na modelových organizmoch
  • boli zvolené také byliny, aby sa z hľadiska ich použitia jednalo o známe a bezpečné, pritom ale účinné zložky
  • prípravok neobsahuje žiadnu z rizikových rastlinných drog (napríklad list alebo plod orecha)

 

Dávkovanie a spôsob užívania

Deti 5–12 rokov: 1x denne 1 kapsula, deti 12–18rokov: 1x denne 1 až 2 kapsule. Dospelí: 1x denne 3 až 4 kapsule. Užívajte po dobu 5 dní. Kapsule užite 30 minút pred jedlom. Zapite dostatočným množstvom tekutiny. V prípade potreby je možné kapsulu vysypať a primiešať do jedla alebo nápoja. Po 14 dňoch kúru zopakujte. Nepoužívajte prípravok znovu skôr ako 10 dní od skončenia posledného užívania.

Zloženie

Semena tykve obecné, černuchy seté, kořen omanu pravého, silice saturejky zahradní, hřebíčkovce vonného, tymiánu obecného, oxid křemičitý (plnidlo), stearan hořečnatý (plnidlo), glycerol (zvlhčující látka), želatina, oxid titaničitý.

Upozornenie

Prípravok nie je vhodný pre deti do 5 rokov, tehotné a dojčiace ženy. Prípravok neovplyvňuje schopnosti pri riadení dopravných prostriedkov a pri obsluhe strojov. Prípravok sa neužíva pri známej precitlivenosti na niektorú zložku prípravku. Ak spozorujete reakcie, ktoré môžu byť spôsobené precitlivenosťou pri užívaní preparátu (hlavne žihľavka alebo začervenanie pokožky), prerušte ihneď užívanie. Pokiaľ sa známky hypersenzitivity vyskytli, znovu už prípravok neužívajte. Výrobok nie určený na užívanie ako náhrada pestrej stravy. Neprekračujte doporučené denné dávkovanie. Uchovávajte mimo dosahu detí.
leaf-discount