customers

Viac ako 150 000 spokojných zákazníkov

delivery

Doprava zadarmo pri nákupe nad 30 €

delivery-time

Doručenie tovaru už od 24 hodín

phoneTelefonické objednávky:  0948 22 54 54
phoneOpýtajte sa lekárnika:  0948 42 55 25 (Po – Pia: 9:00 – 17:00)
cart0,00 €
0
Súvisiace produkty

Obsahuje esenciálne látky - makulárny karotenoid luteín, zeaxanthín a omega-3 nenasýtené mastné kyseliny DHA a EPA. Všetky tieto substancie sú prírodného pôvodu a pri výrobe LUTAMAXu DUO boli použité mimoriadne čisté (purifikované).

Lutamax DUO bolo vyvinuté ako potravina pre zvláštne lekárske účely, vhodné k užívaniu pri vekom podmienenej makulárnej degenerácii (VPMD). Užívanie sa doporučuje vo všetkých fázach VPMD vrátane pokročilej fázy.

Vekom podmienená makulárna degenerácia (VPMD) je v rozvinutých krajinách najčastejšie očné ochorenie, často vedúce až k úplnej strate zraku. Macula lutea (žltá škvrna), ktorá je miestom najostrejšieho videnia, je pri VPMD postupne stále viac poškodzovaná. Pritom odumierajú zrakové bunky, takže ochorenie nakoniec môže vyústiť do úplnej straty zraku a k oslepnutiu.

Luteín a zeaxanthín sú prirodzené ochranné faktory, ktoré sa ukladajú v zrakových bunkách sietnice. Tu odfiltrovávajú mimoriadne energeticky bohaté modré svetlo, a tým chránia zrakové bunky pred poškodením. Luteín teda má pre oko funkciu akýchsi prirodzených „slnečných okuliarov“. Omega-3 nenasýtené mastné kyseliny DHA a EPA sú nevyhnutné pre správnu funkciu zrakových buniek (fotoreceptorov) sietnice a zvyšujú odolnosť oka voči škodlivým vplyvom.

Spôsob použitia

Prípravok sa počas prvých 3-6 mesiacov užíva v množstve 1 kapsula 1x denne, následne sa potom odporúča užívať Lutamax DUO 10 mg v dávke 1 kapsula 1x denne. Kapsula sa užíva v celku a zapije sa dostatočným množstvom vody. Ako doplnok stravy nenahrádza vyváženú a pestrú stravu.

leaf-discount