customers

Viac ako 150 000 spokojných zákazníkov

delivery

Doprava zadarmo pri nákupe nad 30 €

delivery-time

Doručenie tovaru už od 24 hodín

phoneTelefonické objednávky:  0948 22 54 54
phoneOpýtajte sa lekárnika:  0948 42 55 25 (Po – Pia: 9:00 – 17:00)
cart0,00 €
0

Potravina na výživu dojčiat starších ako 6 mesiacov. Následná dojčenská mliečna výživa pre dojčatá od ukončeného 6. mesiaca má byť súčasťou zmiešanej a vyváženej stravy dieťaťa.

Obsahuje:

  • vitamíny C a D, ktoré prispievajú k normálnej funkcii imunitného systému,
  • vitamín D pre normálny rast a vývoj kostí,
  • Omega 3 mastné kyseliny (DHA, ALA) a vlákninu.

 

Dávkovanie a spôsob užívania

Odporúčané dávkovanie je podľa rady detského lekára.

Návod na prípravu:

  • 1. Umyť si ruky a vysterilizovať všetko náčinie, ktoré sa bude používať. Prevariť pitnú vodu určenú pre dojčatá. Nechať ju v kanvici vychladnúť asi 30 minút na približne 40 °C.
  • 2. Zodpovedajúce množstvo prevarenej vody vliať do vysterilizovanej fľaše. Nepoužívať opakovane prevarenú vodu.
  • 3. Do fľaše s vodou pridať zodpovedajúce množstvo prášku. Na dávkovanie vždy používať priloženú odmerku. Prášok v odmerke nestláčať, prášok v nej zarovnať pomocou plochej časti noža. Príliš veľké odchýlky od odporúčaných dávok môžu mať škodlivé následky. Uzavrieť fľašu a krátko ju dôkladne pretrepať v zvislej polohe, aby sa predišlo vzniku hrudiek. Viečko sňať a nahradiť sterilným cumlíkom.
  • 4. Overiť teplotu mliečnej zmesi kvapnutím na vnútornú stranu zápästia a podávať.

 

Upozornenie

Nie je určené na výživu dojčiat do 6 mesiacov veku. Dojčenie je najlepším spôsobom výživy dojčiat. Potravina na výživu dojčiat starších ako 6 mesiacov. Má byť iba súčasťou zmiešanej a vyváženej stravy dieťaťa a nemá sa používať ako náhrada materského mlieka počas prvých 6 mesiacov života. Rozhodnutie o začatí podávania príkrmov, vrátane akejkoľvek výnimky z pravidla veku 6 mesiacov, by malo byť prijímané iba na základe rady nezávislých osôb kvalikovaných v lekárstve, výžive alebo farmácii a to v závislosti na individuálnom raste a vývojových potrebách konkrétneho dojčata. Pripravenú stravu spotrebujte do 2 hodín, nedopitú výživu zlikvidujte. Neohrievajte v mikrovlnnej rúre, hrozí obarenie dieťaťa. Nikdy nepridávajte viac odmeriek, ako je stanovené, ani nič iné. Dohliadnite na hygienu ústnej dutiny v období rastu prvých zúbkov, najmä pred spaním. Pre zdravie dojčiat je dôležité dôsledne dodržiavať návod na prípravu i uvedené odporúčania.
leaf-discount