Telefonické objednávky: 0948 22 54 54
Opýtajte sa lekárnika: 0948 42 55 25  (Po – Pia: 9:00 – 17:00)
NÁKUPNÝ KOŠÍK
0,00 € / 0 ks

Voltaren 140 mg liečivá náplasť emp med 5 ks


Voltaren 140 mg liečivá náplasť emp med 5 ks

Liečivá náplasť je liek, ktorý prináša úľavu do bolesti. Patrí do skupiny liekov známych ako nesteroidové protizápalové lieky (NSAID).

Vaša cena:
10,60€ s DPH

Bežná cena v lekárni: 13,00€
Ušetríte: 2,40€
Kód: 20224
Dostupnosť: skladom
ŠUKL: C4902A
Výrobca: GlaxoSmithKline
Kúpou produktu získate 106 bodov
Množstvo:    

Voltaren 140 mg liečivá náplasť emp med 5 ks

Náplasť sa používa na lokálnu symptomatickú a krátkodobú liečbu bolesti pri akútnych poraneniach ako je podvrtnutie, pohmoždenie a podliatiny na horných a dolných končatinách a tupé poranenia, napr. športové úrazy u dospievajúcich od 16 rokov a dospelých.

Ak sa do 7 dní nebudete cítiť lepšie alebo sa budete cítiť horšie, musíte sa obrátiť na lekára.

Dávkovanie a dávkovacie schémy :

Dospelí a dospievajúci od 16 rokov
Jedna liečivá náplasť sa aplikuje lokálne na postihnuté miesto 2krát denne, ráno a večer. Maximálna denná dávka sú 2 liečivé náplasti denne, aj v prípade, že ošetrené má byť viac ako jedno poranené miesto. Preto je možné liečiť v danom čase len jednu bolestivú oblasť.

Dĺžka liečby: náplasť je určená na krátkodobú liečbu. Dĺžka trvania liečby nesmie prekročiť 7 dní. V závislosti od indikácie má byť liečivá náplasť používaná v priebehu čo najkratšej doby potrebnej na úľavu od príznakov.

Starší pacienti a pacienti s poruchou obličiek alebo pečene.
Tento liek má byť používaný s opatrnosťou u starších pacientov, ktorí sú viac náchylní k výskytu nežiaducich účinkov (pozri SPC časť 4.4).
Pri podávaní u starších pacientov s poruchou obličiek alebo pečene, pozri časť SPC 4.4.

U dospievajúcich vo veku 16 a viac rokov, ak si liečenie týmito náplasťami vyžaduje viac ako 7 dní na úľavu od bolesti, alebo ak sa príznaky zhoršia, pre pacienta alebo pre rodičov dospievajúcich sa odporúča poradiť s lekárom.

Spôsob použitia: náplasť sa má aplikovať len na neporušenú zdravú kožu a nemá sa používať pri kúpaní alebo sprchovaní.Liečivá náplasť sa nemá deliť. Ak je to potrebné, môže sa liečivá náplasť pripevniť neokluzívnym obväzom, ale nesmie sa používať spoločne s okluzívnou bandážou. V prípade, že sa stav v priebehu liečby nezlepšuje alebo sa dokonca zhoršuje, má pacient vyhľadať lekára.

Upozornenie:

  • Použitie u detí a dospievajúcich mladších ako 16 rokov je kontraindikované.
  • Diklofenak je kontraindikovaný v treťom trimestri tehotenstva.
  • Liek sa nemá aplikovať na prsia dojčiacich matiek, ani na rozsiahle plochy kože alebo počas dlhšieho obdobia.
  • Nesmie sa aplikovať u pacientov s precitlivenosťou na kyselinu acetylsalicylovú alebo iné nesteroidové protizápalové lieky.
  • Nesmie sa aplikovať pri stavoch uvedených v SPC (v časti 4.3.).
  • Po odstránení liečivej náplasti nevystavujte liečenú oblasť priamemu slnečnému žiareniu alebo žiareniu v soláriu, aby sa minimalizovalo riziko fotosenzitívnej reakcie.
  • Neužívajte súbežne žiaden iný liek obsahujúci diklofenak alebo akúkoľvek inú nesteroidovú protizápalovú látku proti bolesti.
  • Ďalšie osobitné upozornenia sú uvedené v SPC (časť 4.4)

Nežiaduce účinky :  tak ako všetky lieky, aj tento liek môže spôsobovať vedľajšie účinky, hoci sa neprejavia u každého.
Informujte ihneď svojho lekára a prestaňte používať liečivú náplasť, ak spozorujete akýkoľvek z nasledujúcich príznakov: náhla svrbivá vyrážka (žihľavka), opuch rúk, nôh, členkov, tváre, pier, úst...

Účinné látky: diklofenak sodná soľ