Viac ako 150 000 spokojných zákazníkov

Doprava zadarmo pri nákupe nad 30 €

Doručenie tovaru už od 24 hodín

Telefonické objednávky:  0948 22 54 54
Opýtajte sa lekárnika:  0948 42 55 25 (Po – Pia: 9:00 – 17:00)
0,00 €
0

Liek obsahuje flurbiprofen, ktorý patrí do skupiny liekov známych ako nesteroidné protizápalové lieky (NSAID). Tieto lieky pomáhajú tlmiť zápal (opuch), bolesť a znižujú teplotu.
Liek zmierňuje bolesť a opuch hrdla, ktoré sprevádzajú zápalové a infekčné ochorenia horných dýchacích ciest bakteriálneho alebo vírusového pôvodu. Pri prechladnutí prináša úľavu od bolesti v krku spojenú zvyčajne s bolestivým prehĺtaním a zmierňuje zápalový opuch hrdla.
Liek sa tiež používa ako podporná liečba pri liečbe angíny a zápalu hrdla.
Nástup účinku prejavujúci sa útlmom bolesti a zmenšením opuchu by sa mal dostaviť počas 30 minút po užití pastilky a mal by pretrvávať 2 - 3 hodiny.

Dospelí a deti nad 12 rokov: 1 pastilka každých 3 - 6 hodín podľa potreby.
Maximálna denná dávka je 5 pastiliek počas 24 hodín.

Pastilka sa pozvoľna vycmúľa alebo sa nechá voľne rozpustiť v ústach. Pastilku je nutné počas cmúľania v ústach neustále premiestňovať, aby sa zabránilo lokálnemu podráždeniu sliznice. Po vycmúľaní sa odporúča 10 - 15 minút nejesť a nepiť.
Pastilka sa nemá žuť, hrýzť ani prehĺtať vcelku.
Bez konzultácie s lekárom nepoužívať dlhšie ako 3 dni.

Liek je kontraindikovaný v treťom trimestri gravidity. V prvom a druhom trimestri sa môže liek podávať iba po konzultácii s lekárom.
Liek je kontraindikovaný u detí do 12 rokov.
Liek je určený na krátkodobú liečbu, ktorá nemá trvať dlhšie ako 5 dní (riziko narušenia rovnováhy bežnej mikroflóry v dutine ústnej a premnoženia patogénnych mikroorganizmov).