Telefonické objednávky: 0948 22 54 54
Opýtajte sa lekárnika: 0948 42 55 25  (Po – Pia: 9:00 – 17:00)
NÁKUPNÝ KOŠÍK
0,00 € / 0 ks

PARALEN horúci nápoj bez cukru 500 mg vrecúška 1x12 ks


 PARALEN horúci nápoj bez cukru 500 mg vrecúška 1x12 ks

Paracetamol, liečivo lieku, pôsobí proti bolesti a znižuje zvýšenú telesnú teplotu. Liek je určený na zníženie horúčky pri chrípke, nachladnutí a iných infekčných ochoreniach. Je tiež vhodný pri bolestiach rôzneho pôvodu, napr. pri bolestiach hlavy, zubov, pri bolestivej menštruácii, bolesti pohybového ústrojenstva sprevádzajúce chrípku a nachladnutie a bolesti chrbta.

Vaša cena:
3,70€ s DPH

Bežná cena v lekárni: 4,34€
Ušetríte: 0,64€
Kód: 2995
Dostupnosť: skladom
ŠUKL: C2340C
Výrobca: Zentiva
Kúpou produktu získate 37 bodov
Množstvo:    
Súvisiace produkty

Paracetamol, liečivo lieku, pôsobí proti bolesti a znižuje zvýšenú telesnú teplotu. Liek je určený na zníženie horúčky pri chrípke, nachladnutí a iných infekčných ochoreniach. Je tiež vhodný pri bolestiach rôzneho pôvodu, napr. pri bolestiach hlavy, zubov, pri bolestivej menštruácii, bolesti pohybového ústrojenstva sprevádzajúce chrípku a nachladnutie a bolesti chrbta.

Dávkovanie a dávkovacie schémy

Dospelí (vrátane starších osôb) a dospievajúci od 15 rokov:
Pacienti s hmotnosťou ≤ 50 kg:
 najvyššia jednotlivá dávka je 1 vrecko, maximálne 6x denne.
Pacienti s hmotnosťou > 50 kg: jednotlivá dávka je 1-2 vrecká, maximálne 6x denne.
Odstup medzi jednotlivými dávkami musí byť najmenej 4 hodiny. Maximálna denná dávka paracetamolu je 4 g. Nemá sa užiť viac ako 8 vreciek za 24 hodín. Pri dlhodobej liečbe (10 dní a viac), denná dávka nemá prekročiť 2,5 g.

Dospievajúci od 12 do 15 rokov: Podáva sa 1 vrecko v časových odstupoch 6 hodín. Interval možno skrátiť podľa potreby na 4 hodiny, pričom nesmie byť prekročená maximálna denná dávka. Nemá sa užiť viac ako 6 vreciek za 24 hodín.

Dĺžka liečby: Liek je určený na krátkodobú liečbu. Ak nedôjde do 3 dní k zlepšeniu príznakov alebo sa naopak ťažkosti zhoršia, je nutné poradiť sa o ďalšej liečbe s lekárom. Tento liek sa nemá užívať bez konzultácie s lekárom dlhšie ako 7 dní.

Pacienti s renálnou insuficienciou: Odporúča sa predĺžiť interval medzi dávkami. V prípade stredne ťažkej renálnej insuficiencie (klírens kreatinínu 10-50 ml/min) minimálny interval medzi dvomi dávkami má byť 6 hodín, v prípade ťažkej renálnej insuficiencie (klírens kreatinínu < 10 ml/min) minimálny interval medzi dvomi dávkami má byť 8 hodín.

Pacienti s hepatálnou insuficienciou: Vhodné je nepodávať maximálne dávky a dodržiavať interval medzi jednotlivými dávkami minimálne 6 hodín.

Spôsob použitia: obsah 1 vrecka sa rozpustí v pohári horúcej (nie však vriacej) vody. Teplý nápoj sa vypije. Vzťah k jedlu sa neuvádza.

Upozornenie: paracetamol sa môže podávať počas tehotenstva, ak je klinicky indikovaný, avšak má byť použitá minimálna účinná dávka po čo najkratšiu dobu a s najnižšou možnou frekvenciou.
Počas krátkodobej liečby nie je potrebné prerušiť dojčenie za predpokladu starostlivého sledovania dojčaťa.
Liek nie je určený pre deti do 12 rokov.
Liek nesmú užívať pacienti so závažnou poruchou funkcie pečene, a/alebo akútnym zlyhaním pečene.
Nepiť alkohol.
Každé vrecúško obsahuje 121,39 mg sodíka, čo sa má vziať do úvahy u pacientov so zníženou funkciou obličiek alebo u pacientov na diéte s kontrovaným obsahom sodíka.