customers

Viac ako 150 000 spokojných zákazníkov

delivery

Doprava zadarmo pri nákupe nad 30 €

delivery-time

Doručenie tovaru už od 24 hodín

phoneTelefonické objednávky:  0948 22 54 54
phoneOpýtajte sa lekárnika:  0948 42 55 25 (Po – Pia: 9:00 – 17:00)
cart0,00 €
0

PARALEN EXTRA obsahuje kombináciu dvoch liečiv, ktorá je účinná proti bolesti. Paracetamol zabezpečuje úľavu od bolesti a znižuje telesnú teplotu. Kofeín zosilňuje účinok paracetamolu, a tak pomáha zmierniť bolesť, pôsobí proti únave, mierne podporuje dýchanie a krvný obeh pri horúčkovitých ochoreniach. PARALEN EXTRA nedráždi žalúdok. Neobsahuje kyselinu acetylsalicylovú. 
Liek môžu užívať dospelí, mladiství a deti staršie ako 12 rokov. PARALEN EXTRA je vhodný na úľavu pri bolestiach hlavy, migréne, bolestiach chrbta, zubov, svalov, reumatických a menštruačných bolestiach. Takisto prináša úľavu pri nepríjemných príznakoch chrípky, prechladnutia a bolesti v hrdle a znižuje horúčku.  

Liek sa užíva u mladistvých a dospelých v dávke 1-2 tablety (podľa potreby) 1 až 4x denne s časovým odstupom najmenej 4 hodín. Najvyššia jednotlivá dávka je 2 tablety, maximálna denná dávka je 8 tabliet. Pri dlhodobej terapii (viac než 10 dní) denná dávka nemá prekročiť 5 tabliet. U detí vo veku 12 – 15 rokov sa liek užíva v dávke 1 filmom obalená tableta 1 až 3x denne v časovom odstupe najmenej 6 hodín. Nepodávajte viac než 3 tablety za 24 hodín. Neužívajte tento liek bez odporúčania lekára dlhšie ako 7 dní. Ak sa príznaky ochorenia nezmiernia do 3 dní, poraďte sa s lekárom. Tablety sa užívajú nezávisle od jedla a treba ich zapíjať dostatočným množstvom tekutiny. Počas liečby týmto liekom nesmiete piť alkoholické nápoje a máte obmedziť príjem nápojov s obsahom kofeínu (káva, čaj, kola).

Pri renálnej insuficiencii je nutné dávkovanie upraviť: pri glomerulárnej filtrácii 50 – 10 ml/min je možné podávať 500 mg každých 6 hodín; pri hodnote nižšej než 10 ml/min sa liek podáva každých 8 hodín.

leaf-discount