Telefonické objednávky: 0948 22 54 54
Opýtajte sa lekárnika: 0948 42 55 25  (Po – Pia: 9:00 – 17:00)
NÁKUPNÝ KOŠÍK
0,00 € / 0 ks

Tantum Verde Orange & Honey tvrdé pastilky s pomarančovo-medovou príchuťou 20ks


Tantum Verde Orange & Honey tvrdé pastilky s pomarančovo-medovou príchuťou 20ks

Pri zápaloch a opuchoch dutiny ústnej, hltanu, pri zápaloch ďasien, paradontóze, zápaloch mandlí, predovšetkým pri chorobách z nachladnutia.

Vaša cena:
6,31€ s DPH

Bežná cena v lekárni: 7,74€
Ušetríte: 1,43€
Kód: 2961
Dostupnosť: skladom
ŠUKL: 0418A
Výrobca: CSC Pharmaceuticals Handels
Kúpou produktu získate 63 bodov
Množstvo:    
Súvisiace produkty

Liečivo benzydamín má výrazné protizápalové, dezinfekčné a bolesť utišujúce vlastnosti. Na základe lokálneho podania a rýchleho nástupu účinku v zapálenom tkanive sa onedlho po podaní dostaví úľava a ústup ťažkostí. Tantum Verde sa používa pri zápaloch a opuchoch dutiny ústnej, hltanu, pri zápaloch ďasien, paradontóze, zápaloch mandlí, predovšetkým pri chorobách z nachladnutia. Ďalšou oblasťou použitia je podporná liečba pri zubnom ošetrení a zápaloch sliznice ústnej dutiny. Liek môžu používať dospelí, mladiství a deti od 4 rokov, ktoré sú schopné pomaly cmúľať pastilku. Keďže pastilky neobsahujú cukor, sú vhodné aj pre pacientov s cukrovkou. 

Pastilka sa užíva obvykle 6x denne s minimálnym odstupom medzi dávkami 1,5 až 3 hodiny. Pastilka sa nechá rozpustiť v ústach a pri liečbe áft sa odporúča cmúľať tak, aby sa stále dotýkala postinhutého miesta. Po aplikácii je vhodné 15-20 minút nejesť a nepiť. Dlžka samoliečenia býva do ústupu príznakov, nie dlhšie ako 7-14 dní. Nemá sa používať u žien počas laktácie. Pastilky sú vhodné aj pre deti od 4 rokov.