Telefonické objednávky: 0948 22 54 54
Opýtajte sa lekárnika: 0948 42 55 25  (Po – Pia: 9:00 – 17:00)
NÁKUPNÝ KOŠÍK
0,00 € / 0 ks

Nurofen pre deti čapíky 60mg 10ks


Nurofen pre deti čapíky 60 mg 10ks

Na symptomatickú liečbu horúčky a miernej až stredne silnej bolesti.

Vaša cena:
2,53€ s DPH

Bežná cena v lekárni: 2,98€
Ušetríte: 0,45€
Kód: 3032
Dostupnosť: skladom
ŠUKL: 35120
Výrobca: Reckitt Benckiser
Kúpou produktu získate 25 bodov
Množstvo:    
Súvisiace produkty

Ibuprofen patrí medzi nesteroidné protizápalové lieky (non-steroid anti-inflammatory drugs, NSAIDs). Tieto lieky účinkujú tým, že menia odpoveď tela na bolesť, opuch a zvýšenú telesnú teplotu. Používa sa na symptomatickú liečbu:

  • horúčky
  • miernej až stredne silnej bolesti.

Liek sa odporúča používať, ak podávanie lieku perorálnou cestou (ústami) nie je vhodné, napríklad ak pacient vracia.

Maximálna celková denná dávka ibuprofenu je 20-30 mg/kg telesnej hmotnosti, rozdelená do 3-4 jednotlivých dávok. Maximálna jednotlivá dávka nemá presiahnuť 10 mg/kg telesnej hmotnosti. Dávkovací interval musí byť minimálne 6 hodín. Deti s telesnou hmotnosťou 6-8 kg (približne 3-9 mesiacov): na začiatku liečby sa aplikuje 1 čapík. Ďalší čapík sa v prípade potreby môže aplikovať až po uplynutí 6-8 hodín. Počas 24 hodín sa môžu aplikovať maximálne 3 čapíky. Deti s telesnou hmotnosťou 8-12,5 kg (približne 9 mesiacov až 2 roky): na začiatku liečby sa aplikuje 1 čapík. Ďalší čapík sa v prípade potreby môže aplikovať až po uplynutí 6 hodín. Počas 24 hodín sa môžu aplikovať maximálne 4 čapíky. Čapíky sú určené na aplikáciu do konečníka, pričom sa najprv zavedie špička čapíka. Pre uľahčenie zavádzania je možné čapík zahriať v dlaniach.


Liek je kontraindikovaný u detí s telesnou hmotnosťou nižšou ako 6 kg (vo veku približne 3 mesiace).
Liek sa môže používať maximálne počas 3 dní, ak príznaky pretrvávajú alebo sa zhoršia, vyhľadať lekára.
Liek je kontraindikovaný v treťom trimestri tehotenstva. Počas prvého a druhého trimestra sa liek nemá podávať, pokiaľ to nie je jednoznačne nevyhnutné. Počas dojčenia sa liek neodporúča užívať, po konzultácii s lekárom sa môže použiť iba na krátkodobé liečenie bolesti alebo horúčky. Inhibítory COX môžu spôsobiť zníženie ženskej plodnosti pôsobením na ovuláciu (reverzibilné, odznie po ukončení liečby). Starší pacienti, pacienti s renálnou alebo hepatálnou nedostatočnosťou: používanie lieku konzultovať s lekárom.