Telefonické objednávky: 0948 22 54 54
Opýtajte sa lekárnika: 0948 42 55 25  (Po – Pia: 9:00 – 17:00)
NÁKUPNÝ KOŠÍK
0,00 € / 0 ks

Nurofen 400mg 12tbl


Nurofen 400 mg 12 tbl

Na tlmenie miernych až stredne silných bolestí, zmierňuje zápaly a znižuje teplotu pri horúčkovitých stavoch.

Vaša cena:
1,85€ s DPH

Bežná cena v lekárni: 2,17€
Ušetríte: 0,32€
Kód: 3016
Dostupnosť: skladom
ŠUKL: 27946
Výrobca: Reckitt Benckiser
Kúpou produktu získate 18 bodov
Množstvo:    

Liek patrí medzi lieky označované ako analgetiká, antipyretiká, nesteroidové antireumatiká, t. j. lieky na tlmenie bolesti, horúčky a zápalu. Liečivom je ibuprofen, ktorý tlmí bolesti, má protizápalové účinky a znižuje zvýšenú teplotu. Zabraňuje tvorbe určitých látok (prostaglandínov), ktoré sa v organizme podieľajú na vzniku bolesti, zvýšenej teploty a zápalu. Liek sa používa na tlmenie miernych až stredne silných bolestí, ako je bolesť hlavy vrátane migrény, bolesť chrbtice, bolesť zubov, menštruačná bolesť, bolesť svalov a kĺbov, bolesť po operácii a pri prechladnutí a príznakoch chrípky. Tiež zmierňuje zápaly a znižuje teplotu pri horúčkovitých stavoch.

Dospelí a deti nad 12 rokov: prvá dávka je zvyčajne 1 tableta (400 mg), ďalej sa v prípade potreby užíva 1 tableta s časovým odstupom medzi jednotlivými dávkami minimálne 4-6 hodín. Maximálna denná dávka je 1 200 mg (3 tablety). U starších pacientov, pacientov s poruchou činnosti obličiek alebo pečene je potrebná zvýšená opatrnosť. Tablety sa užívajú vždy vcelku a zapíjajú sa dostatočným množstvom tekutiny. Tablety sa môžu užiť nezávisle od jedla, v prípade výskytu tráviacich ťažkostí, alebo u ľudí so zvýšenou citlivosťou GIT je vhodné liek užívať počas jedla alebo po jedle.

Liek je kontraindikovaný v treťom trimestri tehotenstva. Počas prvého a druhého trimestra sa liek nemá podávať, pokiaľ to nie je jednoznačne nevyhnutné. Počas dojčenia sa liek neodporúča užívať, po konzultácii s lekárom sa môže použiť iba na krátkodobé liečenie bolesti alebo horúčky. Inhibítory COX môžu spôsobiť zníženie ženskej plodnosti pôsobením na ovuláciu (reverzibilné, odznie po ukončení liečby). Liek je určený iba na krátkodobé užívanie. Ak príznaky pretrvávajú dlhšie ako 10 dní alebo sa zhoršia, je potrebné konzultovať s lekárom (u detí a dospievajúcich pri príznakoch pretrvávajúcich dlhšie ako 3 dni). Počas liečby sa neodporúča piť alkoholické nápoje a fajčiť.