Telefonické objednávky: 0948 22 54 54
Opýtajte sa lekárnika: 0948 42 55 25  (Po – Pia: 9:00 – 17:00)
NÁKUPNÝ KOŠÍK
0,00 € / 0 ks

Jox, orálna aerodisperzia 30ml


Jox, orálna aerodisperzia 30ml

Pri ľahších ochoreniach sliznice ústnej dutiny, jazyka, hltana a mandlí.

Vaša cena:
4,63€ s DPH

Bežná cena v lekárni: 5,32€
Ušetríte: 0,69€
Kód: 2993
Dostupnosť: skladom
ŠUKL: 01674
Výrobca: Teva Pharmaceuticals
Kúpou produktu získate 46 bodov
Množstvo:    
Súvisiace produkty

Bez porady s lekárom môžete Jox® používať iba pri ľahších ochoreniach sliznice ústnej dutiny (afty a pod.), jazyka, hltana a mandlí.
Jox® sa používa ako doplnková liečba pri zápalových a infekčných ochoreniach v ústnej dutine a hltane - angína, zápal hltana, zápal mandlí, súčasný zápal hltana a mandlí, zápal jazyka a afty, pri chirurgických výkonoch v dýchacích a prehĺtacích cestách, pri prvých príznakoch chrípkových ochorení (škriabanie v hrdle) a na predchádzanie infekciám v ústnej dutine u pacientov liečených cytostatikami a po ožiarení. Ďalej sa používa pri angínach vyvolaných streptokokami, a to ako podporná liečba pri súčasnej liečbe antibiotikami. Vhodnosť použitia lieku Jox® pri týchto stavoch určí Váš lekár.
Deťom od 6 do 12 rokov možno Jox® podávať iba na odporúčanie lekára. Orálnu aerodisperziu môžu používať deti staršie ako 8 rokov i mladiství a dospelí. Kloktadlo môžu používať deti od 6 rokov i mladiství a dospelí.

Orálna aerodispenzia sa aplikuje 3-6 krát denne (u detí 3-4 krát denne) do ústnej dutiny a do hltanu. Nádobu je nutné držať vo zvislej polohe a pri každej aplikácii vstrekovať 2-3 krát. Pred prvým použitím je potrebné vystrieknuť niekoľkokrát do vzduchu, aby sa pumpička naplnila. Minimálny odstup medzi dvomi dávkamiby mal byť aspoň 4 hodiny. Po aplikácii je vhodné 15-20 minút nejesť a nepiť. Doba užívania by nemala byť jednorázovo dlhšia ako 5 dní.