Telefonické objednávky: 0948 22 54 54
Opýtajte sa lekárnika: 0948 42 55 25  (Po – Pia: 9:00 – 17:00)
NÁKUPNÝ KOŠÍK
0,00 € / 0 ks

Ibuprofen Stada 200mg perorálny prášok plv.por. 20x200mg


Ibuprofen Stada 200mg perorálny prášok plv.por. 20x200mg

Ibuprofén, liečivo v Ibuprofene STADA, patrí do skupiny liekov, ktoré sa nazývajú nesteroidné protizápalové lieky (NSAID). Tieto lieky pôsobia zmenou spôsobu, akým telo reaguje na bolesť a zvýšenú telesnú teplotu.

Vaša cena:
3,45€ s DPH

Bežná cena v lekárni: 4,23€
Ušetríte: 0,78€
Kód: 3020
Dostupnosť: Skladom
ŠUKL: C4806C
Výrobca: Stada
Kúpou produktu získate 34 bodov
Množstvo:    
Súvisiace produkty
Profi-LACT Akut 20kps

Profi-LACT Akut 20kps

5,81€ s DPH
Profi-LACT Balance 60kps

Profi-LACT Balance 60kps

14,60€ s DPH

Ibuprofen STADA 200mg perorálny prášok 20ks

Ibuprofén, liečivo v Ibuprofene STADA, patrí do skupiny liekov, ktoré sa nazývajú nesteroidné protizápalové lieky (NSAID). Tieto lieky pôsobia zmenou spôsobu, akým telo reaguje na bolesť a zvýšenú telesnú teplotu.

Ibuprofen STADA 200 mg sa používa u dospelých, dospievajúcich a detí s telesnou hmotnosťou od 20 kg (vo veku 6 rokov a vyššom) na liečbu:

  • slabej až stredne silnej bolesti
  • horúčky

Dávkovanie a dávkovacie schémy: dávkovanie deťom a dospievajúcim závisí od telesnej hmotnosti, resp. veku – spravidla 7-10 mg/kg telesnej hmotnosti ako jednotlivá dávka až po maximálne 30 mg/kg telesnej hmotnosti ako celková denná dávka. Dávkovací interval nemá byť kratší ako 6 hodín.

  • 20 kg až 29 kg (deti: 6 až 9 rokov): jednotlivá dávka: 200 mg ibuprofenu, maximálna denná dávka: 600 mg (200 mg 3x denne)
  • 30 kg až 39 kg (deti: 10 až 11 rokov): jednotlivá dávka: 200 mg ibuprofenu, maximálna denná dávka: 800 mg (200 mg 4x denne)
  • ≥ 40 kg (dospievajúci od 12 rokov a dospelí): jednotlivá dávka: 200-400 mg ibuprofenu, maximálna denná dávka: 1 200 mg ibuprofenu

Trvanie liečby: Liek je určený na krátkodobé použitie.
Deti a dospievajúci: ak je potrebné liek užívať dlhšie ako 3 dni, alebo ak sa príznaky zhoršia, je potrebná konzultácia s lekárom.
Dospelí: ak je potrebné užívať tento liek dlhšie ako 3 dni v prípade horúčky alebo dlhšie ako 4 dni v prípade liečby bolesti, alebo ak sa príznaky zhoršia, je potrebná konzultácia s lekárom.

Spôsob použitia: perorálny prášok sa nemusí užívať s tekutinou; prášok sa rozpustí na jazyku a prehĺta sa so slinami. Tento liek možno použiť v situáciách, keď nie sú dostupné žiadne tekutiny. Pacientom s citlivým žalúdkom sa odporúča užívať liek počas jedla. 

Upozornenie: liek je kontraindikovaný v treťom trimestri tehotenstva. Počas prvého a druhého trimestra sa liek nesmie podávať, pokiaľ to nie je jednoznačne nevyhnutné.
Počas dojčenia sa liek môže používať iba na krátkodobé liečenie bolesti alebo horúčky.
Liek je kontraindikovaný u detí do 20 kg telesnej hmotnosti alebo vo veku do 6 rokov z dôvodu vysokého obsahu liečiva.
Liek je kontraindikovaný u pacientov s ťažkým pečeňovým zlyhaním, ťažkým obličkovým zlyhaním, ťažkým srdcovým zlyhávaním, pri ťažkej dehytratácii.
Inhibítory COX môžu spôsobiť zníženie ženskej plodnosti pôsobením na ovuláciu (reverzibilné, odznie po ukončení liečby).
Možnými nežiaducimi účinkami lieku sú únava a závrat, čo môže mať vplyv na schopnosť viesť vozidlo alebo obsluhovať stroje (najmä v kombinácii s alkoholom).
Nepiť alkohol.

Pozorne si prečítajte celú písomnú informáciu predtým, ako začnete užívať tento liek, pretože obsahuje pre vás dôležité informácie.

  •