Telefonické objednávky: 0948 22 54 54
Opýtajte sa lekárnika: 0948 42 55 25  (Po – Pia: 9:00 – 17:00)
NÁKUPNÝ KOŠÍK
0,00 € / 0 ks

Health culture Konopné mazanie EKZÉM ung 1x75 ml


Health culture Konopné mazanie EKZÉM ung 1x75 ml

Masť s regeneračným účinkom na pokožku so sklonom k ekzémom. Obsahuje bio konopný olej, extrakt z Physalis angulata a vitamíny skupiny B.

Vaša cena:
7,00€ s DPH

Bežná cena v lekárni: 8,61€
Ušetríte: 1,61€
Kód: 9843
Dostupnosť: skladom
Výrobca: OBRA SK s r.o.
Kúpou produktu získate 70 bodov
Množstvo:    

Health culture Konopné mazanie EKZÉM ung 1x75 ml

Masť s regeneračným účinkom na pokožku so sklonom k ekzémom. Obsahuje bio konopný olej, extrakt z Physalis angulata a vitamíny skupiny B.

PRE KOHO JE VHODNÝ:

 • pre dospelých s prejavmi dermatitídy alergického (atopický ekzém) či nealergického pôvodu v akútnej alebo pokojovej fáze
 • denné ošetrenie postihnutých suchých miest kože
 • pre jedincov s veľmi citlivou pokožkou so sklonom k ekzémom
 • pre jedincov, ktorých pokožka rúk vykazuje stvrdnuté miesta, mozole alebo praskliny spôsobené ťažkou manuálnou prácou

PREČO POUŽÍVAŤ KONOPNÉ MAZANIE EKZÉM?

 • pomáha obnove oslabenej kožnej bariéry
 • pomáha upokojeniu začervenanej pokožky pri prejavoch ekzémov
 • pomáha eliminácii nepríjemného svrbenia a pálenia kože spôsobeného ekzémom
 • masť pomáha pokožku premastiť, upokojiť a následne regenerovať
 • vďaka bio konopnému oleju a jeho obsahu nenasýtených mastných kyselín dokáže vyrovnávať pH pokožky a obnovovať jej prirodzený mikrofilm
 • môžete používať dlhodobo bez nežiaducich účinkov
 • masť sa ľahko roztiera, dobre sa vstrebáva a pomáha zjemniť šupinatú ekzematickú pokožku
 • bez parfumácie, vhodná pre veľmi citlivú pokožku, neobsahuje parabény a umelé farbivá

ÚČINNÉ LÁTKY:

Bio Konopný olej – harmonizuje stav kožných buniek a vyrovnáva pH pokožky. Zároveň pomáha obnovovať prirodzený ochranný mikrofilm a tým zvyšuje odolnosť pokožky proti negatívnemu pôsobeniu okolitého prostredia. Veľkou výhodou konopného oleja je jeho hypoalergenita.

Extrakt z Physalis angulata (machovka drobnoplodá) – je široko distribuovaná v tropických a subtropických oblastiach sveta. Rastliny sú súčasťou tradičných liečebných systémov, ktoré sa používajú pri liečbe početných ochorení, ako je malária, astma, hepatitída, dermatitída, reumatizmus atď. Extrakt z machovky potlačuje svrbenie.

Vitamíny skupiny B – sú antioxidanty, zmierňujú príznaky alergií. Vitamíny skupiny B sa podieľajú na udržaní zdravej nervovej sústavy, pokožky, očí, vlasov, pečene a dutiny ústnej, podobne ako na uchovanie zdravého napätia tráviaceho traktu a udržanie zodpovedajúcej funkcie mozgu. Výrazne sa tiež podieľajú na urýchlení hojenia rán a poranení.

Bambucké maslo – je známe vďaka skvelým účinkom pre ošetrenie a výživu pleti, pomáha tiež tlmiť kožné prejavy rôznych foriem ekzémov. Vďaka svojej hutnej konzistencii je mimoriadne vhodné na starostlivosť o pleť v zime, a to kedykoľvek pri nepriazni počasia, a chráni tak pokožku pred poveternostnými vplyvmi. Vďaka protizápalovým a hojivým účinkom sa používa na ošetrenie drobných popálenín, raniek, jaziev a na ochranu pred UV lúčmi – obsahuje prirodzene sa vyskytujúci UV filter 4.

D-panthenol – silne hydratuje pokožku, tým ju zvláčňuje a pomáha vyhladiť vrásky, zaceľuje praskliny kože a eliminuje tvorbu šupín. Navracia pleti jej prirodzenú rovnováhu. Pôsobí regeneračne, zrýchľuje prirodzenú obnovu buniek, čo sa využíva obzvlášť pri ošetrení ľahkých popálenín či podráždení pokožky nadmerným slnením, bodnutí hmyzom a pod. Znovu optimalizuje fyziologické funkcie pokožky.

Levanduľová silica – urýchľuje hojenie kožných buniek pri spáleninách a drobných poraneniach. Kožu dezinfikuje a regeneruje.

Včelí vosk, lanolín

Balenie: obsah 75 ml

Použitie: Dostatočné množstvo prípravku sa nanesie na pokožku a dôkladne votrie. Aplikáciu opakujte podľa potreby.

Upozornenie: Neužívajte vnútorne. Používajte iba na daný účel.