Telefonické objednávky: 0948 22 54 54
Opýtajte sa lekárnika: 0948 42 55 25  (Po – Pia: 9:00 – 17:00)
NÁKUPNÝ KOŠÍK
0,00 € / 0 ks

H-Protect enzyme 168 tbl.


Dvojzložkový enzymatický doplnok stravy, kde je účinný efekt rozdelený do dvoch kapsúl. V hnedej kapsuli sa nachádzajú účinné enzýmy a v zeleno - bielej (probiotickej) kapsuli sú látky, ktoré pomáhajú k lepšej regenerácii a čisteniu organizmu.

Vaša cena:
78,99€ s DPH
Pôvodne: 105,00€

Bežná cena v lekárni: 105,00€
Ušetríte: 26,01€
Kód: 4389
Dostupnosť: skladom
Kúpou produktu získate 789 bodov
Množstvo:    

Výživový doplnokobsahujúci zmes enzýmov, extrakt Pestreca mariánskeho, olej z hroznových jadier, fruktooligosacharidy, inulín, bacillus coagulans, selén, koenzým Q10 a vitamín C, B1, B2, B6. H-protect enzým sa odporúča úžívať:

 • pri chorobách gastro-intestinálneho systému - pri poruchách krvného tlaku, pri opuchoch, lymfatickom opuchu
 • pre posilnenie a zlepšenie imunitného systému - podporujú účinok antibiotík
 • pri opakovaných vaginálnych mykózach, zápaloch močových ciest a pohlavných orgánov
 • ako doplnok antibiotickej terapie v prípade chlamýdiové infekcie 
 • pri opuchoch a diskomforte v oblasti hrádze po pôrode - rýchlejší návrat k spokojnému sexuálnemu životu po pôrode
 • počas pooperačných stavov, vrátane stavov po cisárskom reze - rýchlejšie vstrebávanie pooperačných opuchov a hematómov.

Vďaka komplexnému a unikátnemu zloženiu nemá užívanie H-protect enzýmu žiadne vedľajšie účinky.

Enzýmy sú špecifické látky bielkovinovej povahy, ktoré sa dajú zjednodušene označiť ako katalyzátory biochemických reakcií. V ľudskom tele sa podieľajú napr. Na procese trávenia a látkovej premeny. Mechanizmus pôsobenia enzýmov je známy u%z od 19. Storočia, až tera sa však začínajú enzýmy využívať aj v podpore liečby a posilňovaní imunitn=eho systému. Enzýmy sú biokatalyzátory, ktoré sa podieľajú na celom rade významných chemických reakcií prebiehajúcich v ľudskom organizme. Z hľadiska chemického zloženia sa radia medzi bielkoviny a zatiaľ je ich známych niekoľko tisíc. Enzýmy sa podieľajú hlavne na metabolických procesoch, teda trávení potravy a syntéze bielkovín a zásobných cukrov. Tieto užitočné látky tak stoja pri základoch správnej funkcie ľudského tela,a niet preto divu, že sú pre naše zdravie kľúčové. 

 

Enzýmy a ľudské telo

V ľudskom tele pracuje okolo 3 000 známych enzýmov. Väčšinu enzýmov je telo schopné vytvoriť samo, ide však o zložité a veľmi komplexné procesy, ktoré ovplyvňujú množstvo vonkajších faktorov. Veľmi často však v tele vytvárajú iba tzv. Proenzýmy, teda zatiaľ nefunkčné enzýmy, ktoré je nutné nejakým vonkajším impulzom aktivovať. Nie je to chyba, ale veľmi dôležitá vlastnosť ľudského organizmu. Telo si tým zaisťuje, aby enzýmy pracovali len tam a vtedy, keď to je potrebné. Napokon, iste by ste nechceli, aby vám napríklad enzýmy pankreasu tento orgán strávili namiesto potravy. Aktivátor, ktorý prácu enzýmov spúšťa, sa nazýva koenzým a telo si ho vytvára z látok, ktoré získava potravou. Na tvorbe koenzýmmov sa okrem iného podieľa vitamín C a vitamíny skupiny B. Dobre známym koenzýmom používaným v mnohých účinných doplnkoch stravy je ubichinón, teda koenzým Q10. Ten sa podieľa na látkovej premene priamo v bunkách a jeho užívanie je dobrou prevenciou proti príznakom starnutia. 

 

Enzýmoterapia – podpora liečby pomocou enzýmov

S postupným poznaním nezastupiteľnej funkcie enzýmov v ľudskom tele vznikla aj celá, na týchto látkach založená liečba, enzymoterapia. Tá spočíva v lokálnom, či ústnom podaní enzýmov, ktoré majú na ľudské zdravie pozitívny účinok. V prvom prípade hovoríme o enzýmoterapii lokálnejm ide napríklad o čistenie a urýchľovanie hojenia rán či predkolenných vredov. Enzýmy podávané ústami či injekčne charakterizujú enzýmoterapiu komplexnú. Komplexná enzýmoterapia sa s úspechom používa napríklad pri podpore rekonvalescenice po závažných ochoreniach či po operáciách. Ich užívanie sa odporúča aj v prípadoch, keď je potrebné celkovo posilniť imunitu. Ide napríklad o liečbu chronických zápalov, či mykóz. Enzýmy tiež podporujú účinok antibiotík a nezanedbateľný je aj ich účinok pri liečbe chronickej únavy a zlepšovaní psychickej kondície. 

V každom prípade ide však o podporu liečby, ine o liečbu samotnú. Užívanie enzýmov by preto malo byť dlhodobé a je dobré ho kombinovať i s ďalšími terapeutickými prostriedkami a vitamínmi. Kvlaitné doplnky stravy a enzýmoterapeutické prípravky či doplnky stravy preto už všetky potrebné vitamíny a ďalšie podporné látky obsahujú.  

 

Enzýmy tvoria v ľudskom tele najpočetnejšiu skupinu bielkovín. Najjednoduchšie bakteriálne bunky obsahujú až 3000 rôznych enzýmov. Enzýmy dokážu:

 • Aktivovať metabolizmus
 • Chrániť pečeň pred účinkami toxínov a metabolitov
 • Zrýchliť pečeňovú aktivitu
 • Zlepšiť produkciu natívnych antioxidantov
 • Chrániť pred voľnými radikálmi
 • Pomáhať chrániť pred zanášaním ciev.

Celkovo môžu enzýmy ovplyvniť regeneráciu, rekonvalescenciu po zraneniach, operáciách, chemoterapii. Zlepšiť a posiliť imunitné reakcie organizmu.

Popis a určenie

 • doplnok stravy H-PROTECT ENZYME obsahuje zmes enzýmov, extrakt pestreca mariánskeho a extrakt zo semien Vitis vinifera, bacillus coagulans, selén, koenzým Q10 a vitamín C, B1, B2, B6
 • opakované vaginálne mykózy - zápaly močových ciest a pohlavných orgánov
 • doplnok antibiotickej terapie v prípade chlamýdiové infekcie
 • opuchy a diskomfort v oblasti hrádze po pôrode - rýchlejší návrat k spokojnému sexuálnemu životu po pôrode
 • posilnenie a zlepšenie imunitného systému - podporujú účinok antibiotík
 • pooperačné stavy, vrátane stavov po cisárskom reze - rýchlejšie vstrebávanie pooperačných opuchov a hematómov
 • pri chorobách gastro-intestinálneho systému - pri poruchách krvného tlaku, pri opuchoch, lymfatickom opuchu
 • vysoká efektivita enzýmov
 • komplexné a unikátne zloženie - žiadne kontraindikácie či nežiaduce účinky

ZLOŽENIE:

Zeleno-biela kapsula obsahuje inulín, Actilight® (fruktooligosacharidy), vitamín C (kyselina askorbová), olej z hroznových jadier (resveratrol), extrakt z pestreca mariánskeho (silymarín), bacillus coagulans (Lactobacillus sp.), koenzým Q10 (ubichinon), kvasnicový hydrolizát (selén viazaný na kvasniciach), vitamín B6 (pyridoxin hydrochlorid), vitamín B2 (riboflavin), vitamín B1 (thiamin hydrochlorid), extrakt korenia čierneho.Hnedá kapsula obsahuje zmes enzýmov (Protease 4,5, bromelain, Protease 6.0, peptidasa, lipas).