Telefonické objednávky: 0948 22 54 54
Opýtajte sa lekárnika: 0948 42 55 25  (Po – Pia: 9:00 – 17:00)
NÁKUPNÝ KOŠÍK
0,00 € / 0 ks

DARY ZEME Kokosový olej, 500g


DARY ZEME Kokosový olej, 500g

100% kokosový olej. Neutrálna chuť (bez kokosovej chuti).

Vaša cena:
3,90€ s DPH

Bežná cena v lekárni: 5,10€
Ušetríte: 1,20€
Kód: 21030
Dostupnosť: skladom
Výrobca: DZS
Kúpou produktu získate 39 bodov
Množstvo:    

100% Kokosový olej

Pre svoje jedinečné účinky je kokosový olej výbornou zdravou náhradou všetkých tukov a olejov na varenie, smaženie, pečenie a natieranie na pečivo. Má lahodnú chuť a vôňu (bez príchute kokosu) a neobsahuje cholesterol.

Pri výrobe sa nepoužívajú žiadne chemikálie. Získava sa lisovaním za studena, čím si uchováva všetky cenné prírodné látky. Kokosový olej je plný vitamínov, okrem toho treba vyzdvihnúť veľký obsah kyseliny laurovej, ktorá je výborným prostriedkom na posilnenie imunity s antibakteriálnym účinkom.

Kokosový olej je výborne využiteľný v kuchyni. Vďaka mimoriadne stabilnej molekulárnej štruktúre (tepelne stabilný do 200 stupňov) ani pri viacnásobnom tepelnom použití nedochádza k vzniku škodlivých látok. Ako náhradu masla ho môžu používať ľudia s alergiou na mlieko. Kokosový olej je odporúčaný dietológmi, pretože sa dlhšie trávi a dodáva tak telu energiu postupne. Rozkladá na glukózu, čiže hroznový cukor, ktorý postupne dodáva telu energiu a pritom sa v ňom neusadzuje. Preto sa tiež kokosový olej odporúča ľuďom, ktorí majú problémy s hladinou cukru v krvi alebo priamo diabetikom. Konzumácia  stabilizuje hladinu cukru v krvi a znižuje záťaž nadobličiek.

Upozornenie: Po otvorení skladujte pri izbovej teplote, na čistom a suchom mieste.