Telefonické objednávky: 0948 22 54 54
Opýtajte sa lekárnika: 0948 42 55 25  (Po – Pia: 9:00 – 17:00)
NÁKUPNÝ KOŠÍK
0,00 € / 0 ks

DARY ZEME Chia semienka, 300g


Exp.: 03.10.2020 - POSLEDNÉ 2 KUSY SKLADOM - Chia semienka sú významným zdrojom proteínov, kvalitných sacharidov, tukov, z ktorých majú vysoké zastúpenie rastlinné Omega-3 mastné kyseliny a v neposlednom rade obsah až 34g vlákniny (na 100g semienok). Chia semienka ďalej obsahujú rad antioxidantov, vápnik (5x viac vápnika ako v mlieku), železo, zinok, draslík, magnézium, fosfor a ďalšie dôležité živiny v čistej a prírodnej forme.

Vaša cena:
2,90€ s DPH
Pôvodne: 3,87€

Bežná cena v lekárni: 5,10€
Ušetríte: 2,20€
Kód: 21026
Dostupnosť: skladom
Výrobca: DZS
Kúpou produktu získate 29 bodov
Množstvo:    

Super potravina

Chia je bohatým zdrojom bielkovín, sacharidov a mastných kyselín vo forme omega-3. Pre svoju vysokú nutričnú hodnotu je preto ideálnym každodenným doplnkom zdravého jedálneho lístka, ktorý dodá telu dôležité živiny, vitamíny a minerálne látky v koncentrovanej prírodnej forme.

Pocit sýtosti

Chia semienka sú vďaka vysokej nutričnej hodnote, vyváženému pomeru proteínov a sacharidov častým doplnkom zdravého jedálneho lístka ľudí snažiacich sa schudnúť. Chia semienka sú navyše schopné absorbovať veľké množstvo vody. Vďaka tomu napučia a zväčšia svoj objem až 12x. Pri konzumácii tento efekt podporuje pocit sýtosti.

Energia pre športovcov

Semená chia si pre posilnenie dávajú i bájni bežci z kmeňa Tarahuma z Copper Canyon v Mexiku, ktorí sú známi svojou vytrvalosťou a schopnosťou zabehnúť stovky kilometrov takmer bez odpočinku. Vďaka vysokému obsahu energie, ktorá sa pri metabolizme postupne uvoľňuje, ide o vhodný doplnok jedálneho lístka pri vytrvalostnom výkone.

Použitie

Na priamu spotrebu. Semená je možné pridať do pečivárskych výrobkov, šalátov, jogurtov, cereálí...Maximálna denná dávka je 15g. 

Upozornenie

Výrobok môže obsahovať lepok, sezam, orechy, sóju. Skladujte pri relatívnej vlhkosti do 70%.

Zloženie

Semená šalvie (Salvia hispanica). Produkt kontrolovaného ekologického poľnohospodárstva.