Telefonické objednávky: 0948 22 54 54
Opýtajte sa lekárnika: 0948 42 55 25  (Po – Pia: 9:00 – 17:00)
NÁKUPNÝ KOŠÍK
0,00 € / 0 ks

Canesten 1 Vaginálna tableta 1ks


Canesten 1 Vaginálna tableta 1ks

Na liečbu gynekologických zápalov pošvy spôsobených hubovitými mikroorganizmami, plesňami a kvasinkami.

Vaša cena:
8,44€ s DPH

Bežná cena v lekárni: 10,35€
Ušetríte: 1,91€
Kód: 3097
Dostupnosť: skladom
ŠUKL: 18551
Výrobca: Bayer
Kúpou produktu získate 84 bodov
Množstvo:    
Súvisiace produkty

Liek je širokospektrálne antimykotikum, ktoré sa používa na liečbu gynekologických zápalov pošvy spôsobených hubovitými mikroorganizmami, plesňami a kvasinkami (predovšetkým rodu Candida). Okrem toho pôsobí proti infekciám pošvy spôsobeným grampozitívnymi mikróbmi (predovšetkým streptokokmi, stafylokokmi a Gardnerella vaginalis) a gramnegatívnymi mikróbmi (Bacteroides).
Vaginálne tablety sú určené na šesťdňovú liečbu. Šesťdňový cyklus je vhodný pre pacientky, ktoré si vyžadujú liečbu, ktorá pokračuje aj po vymiznutí príznakov. Liek sa používa pri nasledovných príznakoch kandidózy:

  • výtok z pošvy podmienený infekciou (belavý, hrudkovitý, bez zápachu)
  • zápal pošvy vyvolaný choroboplodnými hubami alebo kvasinkami (prejavuje sa svrbením, pálením, sčervenaním, zdurením a bolestivosťou pošvy).

Na odporúčanie lekára sa liek používa aj na ozdravenie pôrodných ciest v posledných 4-6 týždňoch tehotenstva. Dospelí a deti od 12 rokov: 1 vaginálna tableta sa má zaviesť čo najhlbšie do pošvy každý večer pred spaním 6 po sebe nasledujúcich dní. Najlepšia poloha na zavádzanie tablety je poležiačky s mierne nadvihnutými končatinami.