Telefonické objednávky: 0948 22 54 54
Opýtajte sa lekárnika: 0948 42 55 25  (Po – Pia: 9:00 – 17:00)
NÁKUPNÝ KOŠÍK
0,00 € / 0 ks

Canespor roztok 15ml


Canespor roztok 15ml

Na liečbu plesňových ochorení kože.

Vaša cena:
7,16€ s DPH

Bežná cena v lekárni: 8,78€
Ušetríte: 1,62€
Kód: 3142
Dostupnosť: skladom
ŠUKL: 04319
Výrobca: Bayer
Kúpou produktu získate 71 bodov
Množstvo:    
Súvisiace produkty

Canespor roztok obsahuje bifonazol (antimykotikum) so širokým spektrom účinku na liečbu plesňových ochorení kože, ktorý preniká postihnutými vrstvami kože a pôsobí proti plesniam. Má tiež protizápalový účinok.
Canespor roztok je liek na liečbu plesňových ochorení kože (mykóz) vyvolaných dermatofytmi, kvasinkami, plesňami a inými hubami, ako sú napr. Malassezia furfur a na ochorenia vyvolané Corynebacterium minutissimum. Patria sem plesňové ochorenia nôh a rúk (tinea pedum, tinea manus), plesňové ochorenia kože a kožných záhybov (tinea corporis, tinea inguinalis), pityriasis versicolor (plesňové ochorenie spôsobené Malassezia furfur), erytrazma (kožná infekcia spôsobená Corynebacterium minutissimum), povrchové kandidózy.
Liek sa obvykle aplikuje 1x denne (najlepšie večer pred spaním, po bežnej očiste). Roztok sa aplikuje na postihnuté miesta a miesta v tesnom okolí postihnutých miest a vtrie sa do kože. Malé množstvo kvapiek (približne 3 kvapky) väčšinou postačuje na ošetrenie plochy približne veľkosti dlane. Ak používate sprej, 1 alebo 2 dávky postačujú na ošetrenie plochy približne veľkosti dlane. Dĺžka podávania je obvykle 2-4 týždne, pričom by mal pacient pokračovať aspoň 1-2 týždne po vymiznutí príznakov. U dojčiat sa môže podávať len pod lekárskym dohľadom. Nesmie sa aplikovať na prsné bradavky počas dojčenia. Nesmie sa dostať do kontaktu s očami.