Telefonické objednávky: 0948 22 54 54
Opýtajte sa lekárnika: 0948 42 55 25  (Po – Pia: 9:00 – 17:00)
NÁKUPNÝ KOŠÍK
0,00 € / 0 ks

ACEROHIP trio vitamín C 500 60kps


ACEROHIP trio vitamín C 500 60kps

Prírodný vitamín C z 3 prírodných zdrojov - aceroly, šípku a rakytníku.

Vaša cena:
8,79€ s DPH

Bežná cena v lekárni: 10,11€
Ušetríte: 1,32€
Kód: 2284
Dostupnosť: skladom
Výrobca: Terezia company
Kúpou produktu získate 87 bodov
Množstvo:    

Prírodný vitamín C z 3 prírodných zdrojov - aceroly, šípku a rakytníku je lepšie vstrebateľný ľudským organizmom ako systetický vitamín C. Nie je možné sa ním predzásobiť, preto sa odporúča užívať ho denne. Vitamín C podporuje funkciu imunitného a nervového systému, prispieva k zníženiu únavy a vyčerpania.

Charakteristika

Základom sú 3 prírodné zložky: plody aceroly, šípok a rakytníka rešetliakového sú bohaté na prírodný vitamín C, ktorý je v takejto forme pre ľudský organizmus veľmi dobre vstrebateľný a využiteľný.

Vitamín C podporuje funkciu imunitného a nervového systému, prispieva k zníženiu únavy a vyčerpania a podporuje celkovú vitalitu.

Názov ACEROHIP je odvodený od: ACE (Acerola), RO (Rosa laevigata), HIP (Hippophae rhamnoides). Vitamín C je najznámejší a najdôležitejší vitamín pre ľudský organizmus – predstavuje až 80 % potreby vitamínov. V ľudskom organizme prežíva krátku dobu a nie je možné sa ním predzásobiť. Preto sa odporúča užívať prírodný vitamín C denne. ACEROHIP obsahuje okrem prírodného vitamínu C aj komplex biologicky aktívnych látok: bioflavonoid rutín (vitamín P), askorbigen, faktor J a P, tyrozinkinázu a ďalšie prírodné látky, ktoré pôsobia synergicky a napomáhajú k dokonalej vstrebateľnosti a využiteľnosti vitamínu C pre ľudský organizmus.

Vlastnosti a účinky vitamínu C

Výrobok ACEROHIP obsahuje celý komplex prírodného vitamínu C. Aby vitamín C mohol správne fungovať je dôležité, aby jeho pôvod bol prírodný a telo ho dokázalo vstrebať a identifikovať. Skutočný prírodný vitamín C je komplex prirodzených zložiek získaných z ovocia alebo rastlín, ktoré neobsahujú len kyselinu askorbovú, ale tiež ďalšie dôležité zložky, ktoré zvyšujú účinnosť vitamínu C. Medzi tieto zložky patria najmä flavonoidy, akými sú napríklad hesperín alebo rutín, tanín a ďalšie z nich, ktoré môžu byť doposiaľ neznáme. V prípade, že izolujeme jeden „vitamín“ z celého spektra ďalších biochemických zložiek, eliminujeme tým dôležitý synergický efekt, ktorý je životne dôležitý na správne fungovanie prírodného vitamínu. Keď extrahujeme a izolujeme napríklad vitamín C (kyselinu askorbovú) z ovocia, súčasne tiež odstraňujeme biofl avonoidy, ktoré sú dôležité pre komplexnú aktivitu vitamínu C. Je teda vhodnejšie použiť celé spektrum látok obsiahnutých v ovocí a rastlinách než extrahovať samotnú kyselinu askorbovú.

ACEROHIP TRIO VITAMIN C OBSAHUJE NASLEDUJÚCE PLODY:

ACE – Acerola (Malpighia) – barbadoská čerešňa je tropická rastlina, ktorá pôvodne pochádza zo Strednej a Južnej Ameriky. Rastie tiež v Karibiku, Afrike, Austrálii a na Havaji. Jej červené lesklé plody majú mierne nakyslú dužinu a chutia podobne ako maliny. Patria medzi nesmierne bohaté zdroje prírodného vitamínu C, ktorého obsahujú až 30x viac než citrusy.

RO – Šípky (Rosa laevigata) – šípková ruža sa pestovala v kláštorných záhradách v celej Európe. Lupene kvetu podávané ako čaj alebo sirup sa využívajú pre svoje blahodárne účinky dodnes. Plody šípok sú nielen bohatým zdrojom vitamínu C, ale aj rutínu, vitamínov skupiny B, vitamínu K, karoténu a ďalších biologicky aktívnych látok.

HIP – Rakytník rešetliakový (Hippophae rhamnoides) je výnimočná rastlina, ktorej oranžové plody obsahujú vysoké množstvo prírodného vitamínu C, vitamíny A, D, F, K a vitamíny skupiny B, fl avonoidy, triesloviny, minerály a komplex ďalších biologicky aktívnych látok. Rakytník je vhodný na podporu prirodzenej obranyschopnosti organizmu, na podporu správnej činnosti zažívacieho traktu, na udržanie zdravej pokožky a na posilnenie činnosti srdcovo-cievneho systému.

Odporúčané dávkovanie

1 kapsula (ktorákoľvek) 2x denne pred jedlom po dobu 3 – 6 mesiacov. Kapsula sa prehĺta celá a zapíja vodou alebo sa rozdelí a jej obsah sa nasype do jedla alebo vody. Je vhodné i na dlhodobé užívanie.